.

.

DeleSert 100 парчиња прочитајте ја во боја самостојно заклучување Вметнете 5/16-18UNC

DeleSert 100 парчиња прочитајте ја во боја самостојно заклучување Вметнете 5/16-18UNC

DEN 940.80

Количина на стоки
Тековен

Име на производот : Вметнување на конец; Пакет : 100 парчиња Вметнување на навој има можност да го поправи оштетениот вметнат и да заштеди материјал, отпорност на топлина. Вметнувањето на конецот може да ги заштити навоите од оштетување и да го прошири животот на услугата за навој. Вметнете орев е погоден за сите видови на производи со високи барања за јачина на конец, исто така и за поправка на навој. Вметнувањата изгледаат како пролет, кога се комбинираат со завртка, можат значително да ја подобрат јачината на врската и отпорноста на абење. Вметнување на жицата за опис на производот е елемент на прицврстувач кој е вметнат во предмет за да додадете дупка со навој. Изработено е од голема јачина, прецизност, отпорна на корозија и дијамантска жица. Дупката со навој изгледа како пролет, кога се склопува во матрицата, нејзината внатрешна површина е стандардна нишка. Ако калем се собере со завртка, навој вметнување може да ја подобри јачината на врската и отпорни на абразија, особено во ал, мг, леано железо и други материјали со мала јачина. Агол на теренот и конецот, заштити ја конецот избегнувајќи да се скрши и да го продолжи работното време. Вметнувањето на конецот може да се користи за поправка на соблечена навојна дупка, да се обезбеди издржлива дупка со навој во апликација за меки материјали, користена во производство на автомобили, металургија, електрична енергија, машини, хемиски влакна, хемиска индустрија.

Други карактеристики

Најдобри понуди