.

.

Буркит М54 Х 1 Нишка Допрете Ја Десната Рака, ХСС м54 х 1.0 Директно Флејтирана Машина Допрете

Буркит М54 Х 1 Нишка Допрете Ја Десната Рака, ХСС м54 х 1.0 Директно Флејтирана Машина Допрете

DEN 2.67

Количина на стоки
Тековен

Дијаметар на сечење : 54мм, Висина : 1мм, Насока На Сечење : Десна Рака, Класа На Точност : Н2 Материјал : Произведен со калење на висока температура од 6542 челик со голема брзина (М2), со поголема цврстина и отпорност на абење. Технологија : директно флејтиран дизајн, брзо отстранување на чипови и без блокирање ја прават обработката на вашите нишки побрза и полесна. Апликации : Широко се користи во леано железо, бакар, месинг, абразивен челик, челик А3 и други метални материјали за обработка на конци. Пакетот Вклучува : 1 Компјутер Метрички М54х1мм Допрете. Дијаметар на сечење : 54мм, Висина : 1мм, Насока На Сечење : Десна Рака, Класа На Точност : Н2. Материјал : Произведен со калење на висока температура од 6542 челик со голема брзина (М2), со поголема цврстина и отпорност на абење. Технологија : директно флејтиран дизајн, брзо отстранување на чипови и без блокирање ја прават обработката на вашите нишки побрза и полесна. Апликации : Широко се користи во леано железо, бакар, месинг, абразивен челик, челик А3 и други метални материјали за обработка на конци. Пакетот Вклучува : 1 Компјутер Метрички М54х1мм Допрете. Директен дизајн на флејта, изработен од челик со голема брзина 6542. Се користи за обработка на нишки од различни преку дупки или плитки слепи дупки, а слепите дупки не можат да се обработуваат. Може да обработува бакар, месинг, челик А3, алуминиум, леано железо и други материјали. Општо се користи заедно со машини за прислушување, интегрирани дупчалки за клупи, стругови ОД ЦПУ, центри за обработка итн. Можна е и рачна обработка. Кога работите, контролирајте ја брзината според тврдоста на материјалот, колку е поголема цврстината на преработениот производ, толку е побавна брзината.

Други карактеристики

Најдобри понуди