.

.

Бебе сонце капа upf 50+ Заштита за заштита од лето летни корпи капачиња момчиња девојки плажа пливање базен играат сончево широко прилагодено детско капаче капаче

Бебе сонце капа upf 50+ Заштита за заштита од лето летни корпи капачиња момчиња девојки плажа пливање базен играат сончево широко прилагодено

DEN 3.00

Количина на стоки
Тековен

100% полиестер Затворање на влечење. Чувајте го вашето дете безбедно цел ден : Нашата капа за пливање на бебето е тука за да ги задржи штетните УВ сончеви зраци подалеку од чувствителната глава на вашето бебе благодарение на неговиот ултра-широк оброк, UPF 50+ заштита од сонце и лагер за мрежи. Претворете го сонцето во пријателот на вашето бебе : проверете дали вашето новороденче или дете ужива да игра на сонце без никакви ризици! Заштитната 100% полиестерска ткаенина ќе го задржи вашето бебе удобно и безбедно!. Мора што мора да има капа за семејни одмори : Не оставајте дома без вашата брза пливање и сончева капа за 6-18 месеци стари новороденчиња! Вашето дете ќе го сака лесен дизајн и ткаенина за дишење. Прилагодете го на потребите на вашето новороденче : Додека другите капачиња за сонце на бебето имаат чешање на велкро, решивме да користиме прилагодливо влечење што се поврзува под брадата за да може вашата капа да расте со вашето дете!.

Други карактеристики

Најдобри понуди