.

.

Цевка за внесување на црево за чистење на воздухот за 2009 година 2010 2010 година Buick Enclave Chevy Traverse GMC Acadia Saturn Outlook 25783713

Цевка за внесување на црево за чистење на воздухот за 2009 година 2010 2010 година Buick Enclave Chevy Traverse GMC Acadia Saturn

DEN 1.00

Количина на стоки
Тековен

【OE#】 25783713 Заменете го вашето скршено црево за внес на воздух, лесен за инсталирање, ќе се врати можноста за погон и економичноста на горивото. Вклучен пакет : црево за внес на воздух X1, Clicps x2. 【Компатибилен со】 за 2009-2011 Buick Enclave 丨 за 2009-2011 Chevrolet Traverse 丨 за 2009-2011 година GMC Acadia 丨 за 2009-2010 година Outlook. Проверете го вашето возило во системот за филтрирање на фитментот во горниот лев агол. Обезбедените информации за компатибилност се само за повикување. Ве молиме, проверете дали се совпаѓаат со точните броеви на делови помеѓу овој дел и делот што го заменувате. 【Функција】 Цревото за внес на воздух игра важни делови што се поправаат помеѓу кутијата за внес на воздух и телото на гаснење на возилото, што ги поврзува кутијата за филтрирање на воздухот и колекторот за внес. Пукнатините на цревото, чипсот или паузите можат да развијат пукнатини и дупки што можат да резултираат со светло за проверка на моторот (CEL), лоша економичност на горивото и двоумење за време на забрзувањето, под овие околности, треба навремено да го замените!. 【Висококвалитетно】 Направено од гумени материјали што ја содржат компонентата на влакна со висок степен на потекло, имаат повеќе подобрување на антиоксиданс и анти-стареење, целосно се спротивставуваат на пукање предизвикано од сушење и спречуваат омекнување од висока температура. Иако ова не е оригинален дел од ОЕМ, но тоа е добра вредност, цената е само мал дел од дилерот!. 【Професионалец】 Професионален производител на делови за автомобили, строго заснован на делови за квалитет на ОЕ за производство на отворено калап, за да се обезбеди точна адаптација на производот. Ако сте наидете на инсталација на производи, квалитет на производот и други проблеми, ве молиме слободно контактирајте не. Повеќе не треба да одите во локалната продавница за автоматско поправка за да го поправите возилото, намалување на временски отпад и трошоци за пари за вас. Заменете го вашето скршено црево за внес на воздух, лесен за инсталирање, ќе се врати можноста за погон и економичноста на горивото. Вклучен пакет : црево за внес на воздух X1, Clicps x2. 【Компатибилен со】 за 2009-2011 Buick Enclave 丨 за 2009-2011 Chevrolet Traverse 丨 за 2009-2011 година GMC Acadia 丨 за 2009-2010 година Outlook. Проверете го вашето возило во системот за филтрирање на фитментот во горниот лев агол. Обезбедените информации за компатибилност се само за повикување. Ве молиме, проверете дали се совпаѓаат со точните броеви на делови помеѓу овој дел и делот што го заменувате. 【Функција】 Цревото за внес на воздух игра важни делови што се поправаат помеѓу кутијата за внес на воздух и телото на гаснење на возилото, што ги поврзува кутијата за филтрирање на воздухот и колекторот за внес.

Други карактеристики

Најдобри понуди