.

.

Каталитички конвертор на каталитички конвертор на каталитички конвертор/излез конвертор на мачки со порта О2 и топлински штит

Каталитички конвертор на каталитички конвертор на каталитички конвертор/излез конвертор на мачки со порта О2 и топлински штит

DEN 495.84

Количина на стоки
Тековен

Широко користено : Универзален каталитички конвертор : Стандарден влез/излез од 2,5 инчи, вкупна должина од 13 инчи Универзално применливи за возила со слични цевки за издувни гасови со големина на ОД. Ве молиме, проверете дали овој каталитички конвертор одговара на вашето возило. Може да бара специјализирана измислица и/или заварување за инсталација .Покажува професионална инсталација за универзална конфигурација на овој каталитички конвертор како сечење. Компатибилен со EPA Pre-OBDII : Овој каталитички конвертор е дизајниран да ги исполни барањата за емисија на ЕПА (Заштита на животната средина) Пред-OBDII, во согласност. Внимание : Оваа ставка не се испраќа до Калифорнија и Колорадо, Newујорк и Мејн, ве молиме проверете, ве молиме потврдете пред да купите. Дизајн на еко-пријателство : Внатрешните керамички подлоги на саќе имаат порозна структура за да ја зголемат областа на реакцијата и да обезбедат доволно катализатори (PT, RH, PD) на површината на облогата за повисока стапка на конверзија. Најновите производствени технологии овозможуваат каталитички конвертор, како што е овој, да имаат корист од подобрените карактеристики на проток на издувни гасови и модерен дизајн на градежништво, во споредба со делот што го заменува. Издржливост : Употреба на конструкција од високо корозија отпорна на не'рѓосувачки челик, обезбедува постојано совршено вклопување, сигурност и супериорна долговечност. Не се грижи за свиткување или топење дури и во екстремни услови. Набавка без загриженост : добро спакувана и бесплатна испорака. Ние нудиме гаранција од 2 години/50,000 милји. Ве молиме, консултирајте се со регулативите за конверторот на вашата држава за детали., Ако имате какви било прашања, слободно контактирајте не. Широко користено : Универзален каталитички конвертор : Стандарден влез/излез од 2,5 инчи, вкупна должина од 13 инчи. Универзално применливи за возила со слични цевки за издувни гасови со големина на ОД. Ве молиме, проверете дали овој каталитички конвертор одговара на вашето возило. Може да бара специјализирана измислица и/или заварување за инсталација .Покажува професионална инсталација за универзална конфигурација на овој каталитички конвертор како сечење. Компатибилен со EPA Pre-OBDII : Овој каталитички конвертор е дизајниран да ги исполни барањата за емисија на ЕПА (Заштита на животната средина) Пред-OBDII, во согласност.

Други карактеристики

Најдобри понуди