.

.

R1 концепти Предни сопирачки и ротори комплет | Предни подлошки на сопирачките | Ротори и влошки на сопирачките | Керамички влошки и ротори на сопирачките | Комплет з?

R1 концепти Предни сопирачки и ротори комплет | Предни подлошки на сопирачките | Ротори и влошки на сопирачките | Керамички влошки и ротори

DEN 0.67

Количина на стоки
Тековен

Замена на комплетот за комплети за сопирачки на сите-во-еден : Комплетот за предни и задни сопирачки на сериите Елин доаѓа со (4) ротори со високи перформанси со сопирачките и (8) влошки за керамички сопирачки со ниска прашина и хардверски комплет Ротори на сопирачките со високи перформанси : Направено од леано железо G3000 со Geo Spec Finish за крајна заштита од 'рѓа. Изградени со спецификации на О.М во умот, не е потребна измена. Крајната моќност на запирање : Дизајн на дупчење и дизајнирање на бројачи спречува пукање и градење, ја подобрува вентилацијата и ја расипува топлината. Наменето за помазно и потивко запирање, изградено за подолги, постојани перформанси на сопирањето. Ниска прашина и бучава : Влошките на сопирачките доаѓаат со треперки и хардвер за да се елиминира бучавата. Ниска прашина, специјална керамичка формулација без азбест обезбедува одлична отпорност на бледнее. Врвен избор за замена на предните и задните влошки на сопирачките. Вклучен хардверски комплет : честопати занемарен за време на поправка на сопирачката, хардверот на сопирачката на дискот може да се нагласи, замор или кородиран во рок од 1-2 години, што доведува до намалување на пролетната напнатост, прекумерно движење на дебеломер, предвремено/нерамномерно абење и бучава. За тешки, перформанси или кој било вид на возила кои бараат подобри перформанси на сопирањето, не можете да тргнете наопаку со серијата R1 Carbon Geomet. Со супериорна заштита на корозија и засилено засилување на бучавата, серијалот за геомет на јаглеродот Р1 е изградена за да трае. Нашите високи леани за јаглерод се специјално дизајнирани за да ги подобрат карактеристиките на амортизација на бучава, сè додека ги обезбедуваат најдобрите во силата, стабилноста, издржливоста и перформансите. Зголемениот јаглерод, молибден и хром го прави совршен за употреба со какви било тешки/перформанси возила, стилови на возење и услови. Серијалот R1 Carbon Geomet е ротор на сопирачките по избор за оние на кои им треба малку повеќе перформанси од компонентите на сопирачките. Инженерски за само најдобри перформанси и издржливост, серијалот за геометри на јаглерод Р1 може да се пофали со многу долготрајна супериорна заштита од корозија преку својата специјална геометна завршница. Не само што оваа специјалност ја завршува секој ротор на сопирачката, туку и драстично го намалува времето на инсталација.

Други карактеристики

Најдобри понуди