.

.

Прецизни Дијагонални Секачи

Прецизни Дијагонални Секачи

DEN 1470.40

Количина на стоки
Тековен

`+Ставка : Прецизна Дијагонална Клешта За Сечење ●●Максимално Отворање на Вилицата : 1/4 инчи. Одлики : Twoономски Обликувани Двокомпонентни Меки Удобни Рачки; ЕСП-Безбеден; Меки Пружини За Враќање На Напнатоста на Допир. `+Материјал : Челик За Алат. "Земја На Потекло" (Предмет на промена) : Германија. 32702 Прецизната Дијагонална Клешта За Сечење 32702 е одлична алатка за сечење жица и мали делови. Ergономските рачки обезбедуваат одлична удобност, додека меките пружини за враќање на напнатоста на допир ги спречуваат вашите раце да бидат заморни. Дизајниран со безбедни компоненти НА ЕСП, оваа клешта има тенок заострен нос што ќе ви помогне да стигнете во тесни простори. 2-компонентната рачка е обликувана за удобна употреба и има меки пружини за враќање на напнатоста на допир кои го намалуваат заморот на рацете. Овој клешти има и ergономски дизајн кој обезбедува дополнителна удобност при продолжена употреба.

Други карактеристики

Најдобри понуди