.

.

LKJYBG 2pcs Автомобил Led Лента Дневна Трчање Светлина Ултра-Тенки 45cm Скенирање Две Бои Декоративни Водоотпорен Трепкач Светилка Додатоци Двојна БОЈА LED Фарови Површина

LKJYBG 2pcs Автомобил Led Лента Дневна Трчање Светлина Ултра-Тенки 45cm Скенирање Две Бои Декоративни Водоотпорен Трепкач Светилка Додатоци

DEN 223.84

Количина на стоки
Тековен

Quer Super Blight_Бела И килибарна флексибилна лед лента за автомобил Супер светлите БЕЛИ LED светла се користат како дневни светла, а течените КИЛИБАРНИ ЖОЛТИ LED светла се користат како трепкачи. Можете да ги облечете фаровите слични на новиот стил. ①Широка Апликација】 светлото на лед-цевката може да се користи за фарови на автомобилот, дневно светло, трепкачко светло, светло итн.Универзално вклопување за сите 12v автомобилско возило. €Ip658 Водоотпорен】 LED лентите прифаќаат водоотпорен дизајн на приклучок со свиткани приклучоци со заштита од краток спој за побезбедно возење. Висока прозрачна ефикасност со излез на светлина со висока осветленост,ладна чиста бела светлина без темни дамки, без мртва светлина, супериорно осветлување и стабилност во дождливи или магливи денови.Светла дење и ноќе,појасна видна линија при возење. ●Флексибилна Лед Лента За Светло】 впечатлив бел изглед на лагер со активирани килибарни светла со трепкач. Флексибилноста е многу добра, мека и лесна за правење какви било форми и должина за да се вклопи во вашата реконструкција на фаровите. Може да се свитка, но да не се превиткува или да се допре по желба, ќе ја оштети ЛЕР внатре. ●Лесен За Инсталирање】 Може да се инсталира без отворање на склопот на фаровите на автомобилот. Црната жица се поврзува со негативната, црвената жица се поврзува со белото светло, се поврзува со фарот или ACC+, жолтата линија се поврзува со жолтото светло, трепкачот (светло за проточна вода). Опис : Име : Ултра Тенка Лента Тип На Светлина : дневни светла за трчање + трепкачи Светла боја : Бела + жолта (трепкач) Дебелина : 3мм Ширина : 15мм Должина : 45см Трепкач модел : воден напон : 12в Дц Вати : 20В Жица : 3 Должина : 45 см / 17,7 инчи должина На Кабел : 45 см/17,7 инчи Главен материјал : мек силиконски поставеност На Возилото : напред, лево, десно водоотпорен : ip65 жица врски : црна жица = негативна црвена жица = Бело светло, поврзете се со фарот или acc+ Жолта Линија = жолто светло, трепкач (светло за проточна вода) мерки На претпазливост (мора да Се тестираат пред инсталацијата) : НЕ ПРОИЗВОД за ПРИКЛУЧОК И ИГРАЊЕ Кој Бара НЕКОИ СПЕЦИЈАЛИЗИРАНИ ВЕШТИНИ Или Алатки.

Други карактеристики

Најдобри понуди