.

.

Рао3з Зелена Арита Опрема Изработена Во Јапонија Комплет од 2 Чаши Со Кејпо, 1802-129707/€7, 5x10, 8cm, Бела/Црна/црвена

Рао3з Зелена Арита Опрема Изработена Во Јапонија Комплет од 2 Чаши Со Кејпо, 1802-129707/€7, 5x10, 8cm, Бела/Црна/црвена

DEN 486.08

Количина на стоки
Тековен

Порцелан Големина : + 3,0 х 4,2 инчи (7,5 х 10,8 см). Материјал : Керамика. Земја На Производство : Јапонија. Првиот порцелан беше отпуштен во Јапонија пред 400 години. Почна да се бојадисува и испроба секакви и техники на порцелан, вклучувајќи слики во боја, брокатни раце и целадон. Тоа е историја На арита вер и е историја на порцелан. Страста и технологијата на нашите претходници се пренесуваат и на современото време.

Други карактеристики

Најдобри понуди