.

.

Гелтулу Зан Куп Потопување Вискозитет Чаша,#1 до #5 Натопи Тип 44мл Вискометар Од Нерѓосувачки Челик Проток Чаша Со Решетка За Складирање За Боја, Мастило, Боја, Лаков?

Гелтулу Зан Куп Потопување Вискозитет Чаша,1 до 5 Натопи Тип 44мл Вискометар Од Нерѓосувачки Челик Проток Чаша Со Решетка За Складирање

DEN 1759.84

Количина на стоки
Тековен

1 Чистење пред тестирање, Избришете ја влагата со чиста крпа за чистење пред употреба. Контрола на температурата,Потопете ја чашата во растворот за тестирање 1-5 минути за да дозволите температурата на двете да се изедначи. Вертикален тест, подигнете ја чашата вертикално од растворот, брзо и непречено, во рамките на 150мм од течната површина. Повторете го тестот, Работете 2 до 5 пати и земете го просекот од резултатите за да ги намалите грешките. Ги исполнува стандардите ASTM D4212, Нашата Зан Чаша брзо ја мери вискозноста на течностите како што се боја, мастило, боја, лакови, храна, сируп ,масло. Нашите чаши за вискозитет на потопување се изработени од врвен нерѓосувачки челик сус 304, задебелен, заварување со висока температура, полирана површина и мазна внатре, не е лесно да се деформира, го продолжува работниот век. Точни и Веродостојни : Ги Исполнува стандардите ASTM D4212, Нашата Зан Чаша брзо ја мери вискозноста на течностите како што се боја, мастило, боја, лакови, храна, сируп ,масло. Издржлив и Антикорозивен : нашите чаши за вискозитет на потопување се изработени од врвен нерѓосувачки челик сус 304, задебелен, заварување со висока температура, полирана површина и мазна внатре, не е лесно да се деформира, го продолжува работниот век. Употреба И Одржување : 1. Чистење пред тестирање, Избришете ја влагата со чиста крпа за чистење пред употреба. Контрола на температурата,Потопете ја чашата во растворот за тестирање 1-5 минути за да дозволите температурата на двете да се изедначи. Вертикален тест, подигнете ја чашата вертикално од растворот, брзо и непречено, во рамките на 150мм од течната површина.

Други карактеристики

Најдобри понуди