.

.

96 Па Пцр Цевка Решетката за 0,2 мл ПЦР Цевки И ПЦР Плочи, 8х12 Пцр Цевка Решетката За Пцр Плочи И ПЦР Цевки [5 Лавици]

96 Па Пцр Цевка Решетката за 0,2 мл ПЦР Цевки И ПЦР Плочи, 8х12 Пцр Цевка Решетката За Пцр Плочи И ПЦР Цевки [5 Лавици]

DEN 3.33

Количина на стоки
Тековен

Ефикасна Организација : решетката за цевки од 96 бунари е дизајнирана за безбедно држење на пцр цевки, ленти и плочи на компактен и организиран начин, заштедувајќи вреден лабораториски простор и време Издржлив Материјал : Изработен од висококвалитетен полипропиленски материјал, решетката за цевки ПЦР е отпорна на повеќето хемикалии, екстремни температури и физичко влијание, обезбедувајќи долготрајни перформанси. Разновидна Компатибилност : решетката за цевки со пцр од 96 бунари ги собира повеќето ПЦР цевки, ленти и плочи со стандардна големина, што го прави идеален избор за широк спектар на лабораториски апликации. Точен Волумен : решетката за пцр цевки е дизајнирана да држи 0,2 мл ПЦР цевки, обезбедувајќи точно мерење на волуменот и спречувајќи вкрстена контаминација помеѓу примероците. ЛАБОРАТОРИСКА УПОТРЕБА САМО : Идеален За различни лабораториски апликации, што го прави суштинска алатка за пцр, кпцр и други техники на молекуларна биологија. Каши Научните лавици за цевки за пцр се совршени за цевки, цевки и плочи со капацитет од 0,2 мл и правоаголна форма дизајнирани да држат и организираат повеќе пцр цевки или цевки за време на експериментите.

Други карактеристики

Најдобри понуди