.

.

DKARDU Термистор 3D Печатач NTC 100k Темп Сензор ЗА E3d V6 Hotend, 5 ПАРЧИЊА Грејач Кертриџ Температура Термистор

DKARDU Термистор 3D Печатач NTC 100k Темп Сензор ЗА E3d V6 Hotend, 5 ПАРЧИЊА Грејач Кертриџ Температура Термистор

DEN 142.24

Количина на стоки
Тековен

€ [Надградба Термистор] : опсегот на мерење на температурата НА ht-NTC100 K термистор е поширок од оној на NTC100 K термистор Опсегот на мерење на температурата е зголемен на -50. Покрај печатењето материјали со ниска температура, може да печати и материјали со висока температура (како што се најлон, КОМПЈУТЕР, влакно со висока температура). € [Висока Чувствителност] : термисторот Е NTC, вредноста на отпорот Е 100 K, а чувствителноста е висока. Сондата за термистор е изработена од нерѓосувачки челик 304, кој не е лесен за ' рѓа и го обезбедува работниот век на сондата. ● [Сонда од нерѓосувачки Челик] : големина На Сондата : 3ммх15мм(диа. должина на х); должина На Кабел : 1М/39,37 инчи. Изолација На жица, ТЕФЛОНСКИ материјал отпорен на висока температура, отпорен на висока температура На 200°C. ® [Терминали Без Лемење] : термисторот има женски конектор 2 pin XH2, 54, поврзете се со машкиот конектор XH2, 54 на печатачот, приклучете и играјте. Исто така многу погоден за пински терминали на електронски модули,плочки.

Други карактеристики

Најдобри понуди