.

.

Ортопедски Чевли За Деца со Лак &засилувач; Поддршка За Глуждот За Девојчиња И Момчиња ' Рамна Нога, Високи Врвни Корективни Патики, Анти-Лизгачки Стапала

Ортопедски Чевли За Деца со Лак &засилувач; Поддршка За Глуждот За Девојчиња И Момчиња ' Рамна Нога, Високи Врвни Корективни Патики,

DEN 0.67

Количина на стоки
Тековен

Овозможува чевелот да се прилагоди на различни ширини на стапалата Олеснете го чистењето на внатрешноста на чевлите. Зајакнете ја стабилноста на чевлите, одржувајте правилно држење на телото. Повисок врв за зголемена стабилност. Петицата и високиот врв се подигнати и зацврстени за да се завиткаат околу петицата. Зголемена стабилност за корекција на глуждот и петицата. Го поддржува лакот на стапалото,спречува лизгање на стапалото навнатре или нанадвор. Одржувајте динамична рамнотежа во стапалото за време на одење. Подобрете го погрешниот стрес на нозете. Различни стапала : рамни стапала. Зајакнување на чувството на нога зафат, може да ја подобри рамнотежата на бебето кога стои, заштита на бебето не е лесно да падне. Материјал : Изработен од кожа и мрежа што дише,која може да ја заштити младата кожа на децата и е многу удобна за носење и издржлива. Научни Поправни Принципи : Истражувани и дизајнирани Од М-р Во Италија,мултидимензионална двојна триаголна корекција, вграден високодимензионален ортотски уред,ефикасно заклучување на глуждот,спречување на деформација на глуждот,подобрување на деформитетот на петицата на стапалото и ја зајакнува стабилноста на стапалото. Дизајн За Поддршка на лакот и Глуждот : ортопедски чевли со Висок врв со влошки Во Форма На Буквата У што можат да ги поправат глуждот и стапалото за да спречат ротирање на стапалото навнатре или нанадвор,помагаат да се негува правилното држење на бебето. Погоден За Различни Стапала : Прилагодливо затворање со двојна кука и јамка,може да ја прилагоди должината на ременот на различна ширина на стапалото,да ја подобри стабилноста на чевлите,да го спречи и поправи навалувањето на петицата на детето,одржува правилно држење на телото и го олеснува чистењето на ентериерот. Томас Анти-лизгачки Ѓон : Зајакнете го чувството за држење на стапалото,подобрете ја способноста за рамнотежа на бебето при стоење и заштитете го бебето од лесно паѓање,ослободете го притисокот на петицата,направете ги стапалата рамномерно под стрес и подобрете го држењето на одење.

Други карактеристики

Најдобри понуди