.

.

ФЕРСОБ Пост-пакувањето водоотпорна кутија Шокапочна кутија кутија за компресија кутија сунѓер резервоар за складирање на перница EDC Опрема за отворена опрема зап?

ФЕРСОБ Пост-пакувањето водоотпорна кутија Шокапочна кутија кутија за компресија кутија сунѓер резервоар за складирање на перница EDC Опрема

DEN 1.33

Количина на стоки
Тековен

Разумен капацитет : Без разлика дали е главен курс, гарнир, десерт или закуска, оваа кутија Бенто може да го зголеми видот и количината на храна што ви се допаѓа Материјали за храна од храна : Кутија за ручек за возрасни Bento Box е изработена од висококвалитетни материјали за храна PP+PE, без BPA, без вкус, издржлив, еднократно и лесен за чистење. Погоден за носење на секаков вид храна. Ние сме посветени да им обезбедиме на вас и на вашето семејство поздрава диета. Подготовка на бестрашна храна : Нашиот сад за подготовка на храна е издржлив и има голема отпорност на свиткување, искривување и температура. Со нашиот херметички капак и доказ за протекување, гарантира дека вашата храна е безбедна и сигурна. Повеќекратна употреба : Можете да ги користите овие трајни контејнери онолку пати колку што е потребно. Ставете ги овие делумни контролни кутии на горниот решетка на машината за миење садови и можете лесно да ги исчистите. Ако не сакате повторно да ги користите, можете да ги фрлите овие контејнери во корпа за рециклирање или конзерва за ѓубре. Забелешка : Кога замрзнувате, не обидувајте се да ги исцедите во тесен простор, во спротивно тие ќе се скршат. Пред да го отстраните капакот, проверете дали е одмрзнато, иако мала количина топла вода ќе го балансира притисокот на воздухот, за да можете да го отстраните капакот. Разумен капацитет : Без разлика дали е главен курс, гарнир, десерт или закуска, оваа кутија Бенто може да го зголеми видот и количината на храна што ви се допаѓа. Материјали за храна од храна : Кутија за ручек за возрасни Bento Box е изработена од висококвалитетни материјали за храна PP+PE, без BPA, без вкус, издржлив, еднократно и лесен за чистење. Погоден за носење на секаков вид храна. Ние сме посветени да им обезбедиме на вас и на вашето семејство поздрава диета.

Други карактеристики

Најдобри понуди