.

.

Универзален прекинувач Shanrya, AC380V Flame Retardant PC CAM Selector Switch Добар изолација за контрола

Универзален прекинувач Shanrya, AC380V Flame Retardant PC CAM Selector Switch Добар изолација за контрола

DEN 2.00

Количина на стоки
Тековен

Пламен ретардант компјутер : Материјалот за ретардант на пламен на компјутер има отпорност на висока температура, добра изведба на изолација, не е лесен за старост Широка употреба : Производите се широко користени и можат да се користат како прекинувачи за контрола на кола, прекинувачи за опрема за тестирање, прекинувачи за контрола на моторот и прекинувачи за контрола на мастер, и прекинувачи за пренесување на електрични машини за заварување, итн. Добри контакти со електрична спроводливост : Усвојте ги сите контакти со сребрена легура, контакти, контакти, контакти со легура, Добрата електрична спроводливост го прави прекинувачот да работи постабилно. Стабилни делови од бакар : Се користат задебелени делови од бакар, што не е лесно да се лизга. Операцијата е стабилна, а инсталацијата е погодна и брза. Мал и флексибилен : Универзалниот прекинувач за промена е прекрасен производ, изработен со фино изработка, поседува флексибилна рачка и мала големина. Пламен ретардант компјутер : Материјалот за ретардант на пламен на компјутер има отпорност на висока температура, добра изведба на изолација, не е лесен за старост. Широка употреба : Производите се широко користени и можат да се користат како прекинувачи за контрола на кола, прекинувачи за опрема за тестирање, прекинувачи за контрола на моторот и прекинувачи за контрола на мастер, и прекинувачи за пренесување на електрични машини за заварување, итн.

Други карактеристики

Item Type:
Universal Changeover Switch
Material:
PC, silver alloy, copper
Rated Voltage:
AC​380V
Rated Insulation Voltage:
500V
Current:
16A
Package List:
1 x Universal Changeover Switch:
Note:
Pay attention to electricity .:

Најдобри понуди