.

.

Термометар за влажност, дигитален хигрометар Голем ЛЦД -екрански монитор за влажност за домашна канцеларија за стаклена градина спална соба

Термометар за влажност, дигитален хигрометар Голем ЛЦД -екрански монитор за влажност за домашна канцеларија за стаклена градина спална соба

DEN 1.67

Количина на стоки
Тековен

Компактен дизајн : Мал и доволно лесен за заштеда на простор и носење наоколу Многу прецизно : Овој термометар е доволно точен за да се создадат читања во рок од 1 степен, а влажноста е во рамките на 5%. Со голем LCD екран : Лесно за читање на температурата и влажноста на вашата соба на прв поглед. Мини големината исто така е совршена за употреба во инкубатори, броеви, влажни цигари, резервоар за влекачи. Хигрометарот може да ви помогне да ги прилагодите овлажнител, поставките за дехидрификатор и влажноста, одлично за следење на условите за живот и здравјето на семејството со спречување на настинки, сува кожа, астма, алергија, калап. Компактен дизајн : Мал и доволно лесен за заштеда на простор и носење наоколу. Многу прецизно : Овој термометар е доволно точен за да се создадат читања во рок од 1 степен, а влажноста е во рамките на 5%. Со голем LCD екран : Лесно за читање на температурата и влажноста на вашата соба на прв поглед. Мини големината исто така е совршена за употреба во инкубатори, броеви, влажни цигари, резервоар за влекачи. Хигрометарот може да ви помогне да ги прилагодите овлажнител, поставките за дехидрификатор и влажноста, одлично за следење на условите за живот и здравјето на семејството со спречување на настинки, сува кожа, астма, алергија, калап.

Други карактеристики

Weight:
Approx.22g/ 0.8oz
Size:
Approx.48 * 28.6 * 15.2mm/ 1.9 * 1.1 * 0.6in
Color:
Black/ White (Optional)
Humidity Range:
10%~ 99%
Temperature Range:
-50℃~70℃
Sampling Period:
10s
Humidity Accuracy:
±5%
Temperature Accuracy:
±1℃
Operating voltage:
1.5V
Battery Type:
2 * AG13 Button Battery (Included)
Package List:
1 * Humidity Thermometer:
Note:
Please allow slight measuring deviation due to manual measurement.:
Please note that the shell structure of this product will be sent randomly.:
How to install the batteries:
Step1:
turn over the thermometer, push the battery cover as the arrow direction.
Step2:
Put 2 AG13 button batteries into the container, then close the cover.

Најдобри понуди