.

.

Знак за опасност од ОСХА - јаглерод моноксид | Декал | Заштитете ја вашата деловна активност, градилиште, магацин и област на продавница | Направено во САД

Знак за опасност од ОСХА - јаглерод моноксид | Декал | Заштитете ја вашата деловна активност, градилиште, магацин и област на продавница

DEN 143.84

Количина на стоки
Тековен

Екстремно издржлива : Сите наши производи за безбедност на OSHA се направени од материјали за комерцијално одделение специјално оценети за употреба на отворено или затворено со години на слободен живот за одржување во најтешките околини Нашите знаци ќе траат сè додека вашиот бизнис!. Големина и спецификации : 14 "x 10" винил етикета Декларална - комерцијална оценка винил со лепила за поддршка специјално дизајнирана за да се придржува на затворени или надворешни површини, но сепак може да се отстрани без да се остави зад себе леплив остаток. Заштитете ја вашата деловна активност : Овие знаци помагаат во заштитата на вашиот бизнис од правни проблеми и тужби додека ги заштитувате вработените и клиентите со обезбедување на безбедна работна околина во согласност со OSHA или ANSI. Живописно и видливо : Ние користиме паметни фонтови и незаменливи мастила и бои за да се осигураме дека нашите знаци се видливи внатре и надвор дури и во лошо осветлување и екстремно време. Нашите знаци нема да избледат од сонцето и им се гарантира без корозија за живот. Производите можат да се монтираат на wallsидови, врати, огради, градежни и претпазливи области. Гордо направено во САД. Бидете сигурни дека вие и вашиот бизнис сте во согласност со OSHA и ANSI. Дали вашиот деловен или работен простор е 100% покриен и до код со тековни сигнали и етикети? Никогаш не оставајте се изложени на тужби, казни или опомени - интегритетот на вашата деловна активност и безбедноста на другите зависи од тоа. Изберете од илјадници знаци. Имаме знаци во сите различни форми, големини и бои за скоро секој бизнис, работно место, фабрика за производство, производствена установа или градежна зона. Проверете ги сите наши знаци за прва помош, знаци на опасност, чувајте ги затворени знаци на вратата, знаци на опасност од електричен панел, знаци за складирање, овластени знаци на персоналот, знаци на лабораториски хемикалии и илјадници други. Изберете од : Алуминиум, цврсти пластични знаци или етикети со лепило.

Други карактеристики

Најдобри понуди