.

.

LLAMN MINI USB1000X Дигитален микроскоп 200W пиксели електронски микроскоп микроскоп за убавина

LLAMN MINI USB1000X Дигитален микроскоп 200W пиксели електронски микроскоп микроскоп за убавина

DEN 8226.72

Количина на стоки
Тековен

Зголемување на 1000x, совршено за да ги видите најмалите детали USB интерфејс со функција за полнење. Вградени 8 LED светла, прилагодлива осветленост. Прилагодливата метална заграда ја олеснува работата без раце и набудување на повеќе агол. Погоден за електронски додатоци/тестирање на кожа/текстил/накит, итн. 1000x зголемување, совршено за да ги видите најмалите детали.usb интерфејс со функција за полнење. Изградена 8 LED светла, прилагодлива осветленост. Операција и набудување со повеќе агол. Исклучено за електронски додатоци/тестирање на кожата/текстил/накит, итн. Спецификација : зголемување : 0-1000x (прирачник) Опсег : 10mm-40mmnumber на LED диоди : 8 LEDSillumination Range : 0-30000 Luxbrightness Control Control : Рачна прилагодување Снабдување : Вграден батерија Материјал : ABS + Metal Color : Silver Package Тежина : 400 Gpackage Вклучен : Микроскоп*1if Имате какви било прашања во врска со производот, ве молиме контактирајте ме, ние ќе ве контактираме во рок од 24 часа и ќе ви дадеме задоволителен одговор.

Други карактеристики

Magnification:
0-1000X (manual)
range:
10mm-40mm
Number of LEDs:
8 LEDs
Illumination range:
0-30000LUX
Brightness control:
manual adjustment
Power supply:
built-in battery
Material:
ABS + metal
Color:
silver
Package weight:
400g
Package Included:
microscope*1:
If you have any questions about the product, please contact me, we will contact you within 24 hours and give you a satisfactory answer.:
Lab Instruments & Equipment:
Kids' Microscopes:
Microscopes:
Lab Handheld Digital Microscopes:
Lab Compound Monocular Microscopes:
Lab Compound Binocular Microscopes:
Lab Stereo Microscopes:
Lab Compound Trinocular Microscopes :

Најдобри понуди