.

.

NHOSS 1200W 20A DC конвертор Зголемете го модулот за напојување за чекор напред во 8-60V надвор од 12-83V 1pcs

NHOSS 1200W 20A DC конвертор Зголемете го модулот за напојување за чекор напред во 8-60V надвор од 12-83V 1pcs

DEN 0.67

Количина на стоки
Тековен

Модули Име на модулмодул : 1200 W Зголемување на константната струја Модулмодул Карактеристики : Неизолиран модул за засилување (засилување) Влезен напон : 8-60 Vinput Стручна струја : 20 AQUIESCENTERATION OPERTION : 15 MAOUTPUT напон : 12-83 V Континуирано прилагодување and output differential pressure, the greaterthe pressure difference between the output current is small) Constant current range : 0.3-20 AOutput power : = input voltage *10 AWorking temperature : -40~+85 degrees Working frequency : 150 KHz Conversion efficiency : 95% (efficiency and input, Излезен напон, струја, разлика во притисок) Инсталација : 4 PCS 3 MM COLNOLENCONNECTION MODE : Излез за заварување (Ве молиме користете голема струја и чиста бакарна жица) Големина на модулот : 130 MMX52 MMX46 MM (LXWXH) Карактеристики : 1.Вовер Тековна заштита : Има одреден опсег на грешка во грешка во грешка во грешка во грешка во грешка во грешка во грешка во грешка во грешка во грешка во грешка во грешка во грешка во грешка во грешка во грешка во грешка во грешка на грешка во одреден опсег на грешка во грешка Влез над 30А, автоматски намалувајќи го излезниот напон. Заштита на колото на колото : Постои (Влез 40А осигурувач) Двојна заштита од краток спој, користете побезбедно.

Други карактеристики

Најдобри понуди