.

.

Аопин М8 х 80мм Шестоаголна Глава Завртки Завртки Одделение 6.8 Нерѓосувачки Челик, Сврзувачки Елементи Целосно Машина Навој СУС304 5 Парчиња

Аопин М8 х 80мм Шестоаголна Глава Завртки Завртки Одделение 6.8 Нерѓосувачки Челик, Сврзувачки Елементи Целосно Машина Навој СУС304 5 Парчиња

DEN 179.04

Количина на стоки
Тековен

Спецификација на навој : М8, Должина : 80мм / 3-1/5"(Со Исклучок На Главата), ширина На Шестоаголна Глава : 13мм, Висина : 1,25 мм, Должина * Ширина * Висина : 85мм х 13мм х 13мм / 3,35" х 0,51" х 0,51" ●Апликација : Нашите шестоаголни завртки се многу погодни за примена во зграда на палуби, инсталација на цевки, спојување граѓа, прицврстување на автомобили, одржување на брод, изградба на куќи итн. Тие имаат одлична отпорност на ' рѓа и во средини со свежа вода и солена вода. И во затворени простории и на отворено ги одразуваат неговите цврсти и сигурни карактеристики!. €Карактеристики : висококвалитетна тркалезна жица од нерѓосувачки челик, прецизно ладно ковање, истиснување на калапи со волфрам челична плоча за заби, светла процес на гаснење. Висока јачина, мазен изглед и пукнатини на ниво на микрон. Целосно навој механички навој, стандард груб навој хексадецимални завртки. ●Материјал : Одличен и цврст нерѓосувачки челик 304, нивото на изведба достигнува 6,8, јачината на приносот достигнува неверојатни 480 MPa, отпорност на корозија, отпорност на влага, не е лесна за ' рѓа, сѐ уште може да се користи во солена вода или влажна средина, има подобар работен век од другите обични нерѓосувачки челик.

Други карактеристики

M8, Length:
80mm / 3-1/5(Excluding Head), Hex Head width

Најдобри понуди