.

.

Јуеком 2 парчиња Светилки За Магла H11 H8, 12v-24V 80w Автомобил Со Голема Моќност Автомобилски Фарови, 6000k 850LM Бели Супер Светли Дневни Светилки, 50000 Часа DRL Светилка ЗА Авто?

Јуеком 2 парчиња Светилки За Магла H11 H8, 12v-24V 80w Автомобил Со Голема Моќност Автомобилски Фарови, 6000k 850LM Бели Супер Светли

DEN 2.00

Количина на стоки
Тековен

Применлив Тип На Штекер : Оваа сијалица одговара ЗА dc12v-24v автомобил со H11, H8 светлосен штекер Прецизен дизајн, приклучок и игра, без комплицирани алатки или операции потребни, заштедете време и напор. Функција : Сијалицата H11 H8 може да се користи како автомобилско светло за магла, фарови, дневно возење. Високи перформанси на осветлување на светлината и директни сијалици предводени од резервниот пазар. Добра замена за вашиот стар или скршен. Ниска Потрошувачка : Напредна ЛЕР технологија и намалување на потрошувачката на енергија од 40% на 80%. Постојаната работна струја со сигурна употреба на температурата ги прави светилките да имаат подолг животен век до 50000 часа. Предности : нашата сијалица за магла има висока топлинска спроводливост, антикорозивна мала големина, стабилни перформанси, обезбедувајќи подобра видливост при возење ноќе. Добар Материјал : нашата сијалица за магла е изработена од висококвалитетен алуминиум и абс материјал, отпорен на удари, заштита на животната средина, безбеден и сигурен. Опремен Со алуминиумска обвивка, тивок оган и долг работен век. Карактеристики : 1. Универзален Тип : Оваа Сијалица за фарови одговара ЗА автомобил DC12 V-24 V со приклучок За светло H11/H8 2. Ефикасно : Супериорната ЛЕР има висока осветленост, мала потрошувачка на енергија и долг работен век 3. Добро произведено : Професионално производство за да се обезбеди висока прецизност и чувствителност, има стабилни перформанси и сигурен за употреба 4.

Други карактеристики

Condition:
Brand New
Material:
Aluminum, ABS
Type of socket:
H11/H8
Voltage:
DC 12-24V
Power:
80W
Color Temperature:
6000K
Color:
White
Lumen:
850LM
Service Life:
Approx 50000hours
Package Weight:
Approx 50g
Package List:
2 * Car Fog Light Bulbs:
Service Commitment:
 
If you have any question or any unsatisfactory about the product, you can contact our customer service at any time, when we received it, we will deal with it as soon as possible:

Најдобри понуди