.

.

Justmaker Pla Metallic Finish 3D филамент за печатач, металик сјајно влакно без боја, димензионална точност +/- 0.03mm, 1,75 mm, надградба на картонски сал

Justmaker Pla Metallic Finish 3D филамент за печатач, металик сјајно влакно без боја, димензионална точност +/- 0.03mm, 1,75 mm,

DEN 0.33

Количина на стоки
Тековен

Метална текстура : Употреба на вистински метални честички, површината има метален сјаен изглед Може да претставува брилијантни визуелни ефекти во различни агли и светлина. Збогатете го изразот на материјалот, завршувањето на печатењето ќе ви даде неверојатен предмет за печатење. Печатење со очи, идеално за печатење украси или подароци за разни фестивали и космеј. Висока стабилност и издржливост : Користете висококвалитетни колички за задоволувачка предност за печатење. Чувајте ја бојата и квалитетот на различните серии што е можно поотворени за да ја подобрите практичноста на печатењето за клиентите. Во исто време, тоа нема лесно да влијае на околината и различните природни фактори. Дури и по долг период на складирање, количката сè уште може да се користи нормално и непречено. Размислен и удобен дизајн : Спачката е направена од картон. Ова го олеснува располагањето на одговорно. Постојат дупки за складирање на филаменти и на горниот и долниот дел на колибата и на двете половини на колибата. Ова го олеснува складирањето без да се справувате со дополнително долго парче влакно. Лесно печатење : Контрола на дијаметарот на жицата со затворена јамка и технологијата за откривање на двојни дефекти се усвоени за да се обезбеди димензионалната точност на овие нишки на ПЛА со дијаметар од 1,75мм е +/- 0,03мм. Филаментот за печатач е дизајниран за строги толеранции и највисок квалитет на стандарди за да се осигура дека вашиот 3Д печатач работи без неуспех и постигнува одлични резултати. 100% гаранција за задоволство : Just Maker обезбедува 100% гаранција за задоволство и премиум услуги на клиентите во рок од 24 часа гарантиран одговор. Ако имате какви било проблеми со ова влакно, ве молиме, ве молиме контактирајте не во секое време. Метална текстура : Употреба на вистински метални честички, површината има метален сјаен изглед. Може да претставува брилијантни визуелни ефекти во различни агли и светлина. Збогатете го изразот на материјалот, завршувањето на печатењето ќе ви даде неверојатен предмет за печатење. Печатење со очи, идеално за печатење украси или подароци за разни фестивали и космеј. Висока стабилност и издржливост : Користете висококвалитетни колички за задоволувачка предност за печатење.

Други карактеристики

Најдобри понуди