.

.

Foxx Life Sciences 1500024 Borosil Borosilicate Glass 3,3 обичен тесен уста реагенс со заменлива рамна глава цврста стакло затка, дипломирана, јасен, капацитет од 500 ml

Foxx Life Sciences 1500024 Borosil Borosilicate Glass 3,3 обичен тесен уста реагенс со заменлива рамна глава цврста стакло затка, дипломирана,

DEN 2.00

Количина на стоки
Тековен

Дипломирање на бела емајл 500ml капацитет. Земја на потекло : Индија. Шише со реагенс. Шише со реагенс. Во соработка со Borosil Glass Works, Индија, Foxx Life Sciences е горд што го донесе извонредниот квалитет на боросиличните стакло на Боросил, боросиликат стакло во Северна Америка за прв пат. Произведено од истата ниска експанзија, хемиски отпорно боросиликатно стакло Северноамерикански научници се доверливи, лабораториските стакло на Боросил нудат неспоредлива механичка сила и сигурност по конкурентни цени. И благодарение на уникатниот процес на полнење, стаклото на боросил е неверојатно отпорен на термички шок.

Други карактеристики

Најдобри понуди