.

.

Сад 2013 Слобода Женски Комеморативна Монета Орел Странски Монета Медал Криптовалута Реплики Аматерски Колекционерски Дом Декорација

Сад 2013 Слобода Женски Комеморативна Монета Орел Странски Монета Медал Криптовалута Реплики Аматерски Колекционерски Дом Декорација

DEN 1.33

Количина на стоки
Тековен

Материјал : Железо Позлатени Злато Нашата монета е точната големина на вистинскиот долар на слободата и изработена од вистински хеви метал за да се осигура дека се чувствува. Пакет : Секоја Монета Со Јасна Капсула За Монети. Употреба : Декорација На Домашна Канцеларија, Деловни и Празнични подароци, Одбележување На Колекцијата Природни Занаети. Почитувани, оваа стара Монета е направена Од Месинг; старата Монета е обложена со 925 сребро. Овој производ е рачно изработени занаети. Тоа не е сребрена монета за тргување, но вреди вашата постојана колекција. Спецификација : Материјал : сребрен процес на Обложување : Состојба На Леење : 100% Сосема Нов Висококвалитетен Дизајн : Тркалезни, Двојни Страни Почитувани, оваа стара Монета е направена од Месинг; старата Монета е обложена со 925 сребро. Овој производ е рачно изработени занаети. Тоа не е трговска Реплика Сребрена монета, но вреди вашата постојана колекција.

Други карактеристики

Material:
silver plated
Process:
Die Casting
Condition:
100% Brand New High Quality
Design:
Round,Double Sides
Dear, this old Coin is made of Brass; the old Coin is plated with 925 sterling silver. This product is handmade crafts. It is not a tradable Replica silver coin, but it is worth your permanent collection.:
Note:
1
2:
Due To The Difference In Different Display Screens, The Picture May Not Reflect The Actual Color Of The Product, Hope Understanding, Thank You
Packing List:
1 x Hobo Nickel Coin :

Најдобри понуди