.

.

Целосна свила благ анти-сјај за заштита на екранот, компатибилен со Aopen Monitor 15 16PM3QT [Пакет од 2]

Целосна свила благ анти-сјај за заштита на екранот, компатибилен со Aopen Monitor 15 16PM3QT [Пакет од 2]

DEN 161.60

Количина на стоки
Тековен

Ултра-тенок и свилен екран за заштита на екранот дизајниран специјално за Aopen Monitor 15 16pm3 QT Благата облога против сјај ја подобрува видливоста на екранот во амбиенталното светло со намалување на сјајот на екранот. Го штити Aopen Monitor 15 16pm3 QT екран од гребнатини, измами, нечистотија и варовник. Цврсто се придржува на површината на екранот без да се меша во чувствителноста на допир. Пакетот вклучува : 2 x Aopen Monitor 15 16 PM3 QT заштитници на екранот и комплет за апликација. Целосниот мат лајт за Aopen Monitor 15 16 PM3 QT е благ заштитник на екранот против сјај, кој помага во намалување на сјајот и дифузни рефлексии кои помагаат во зголемена видливост. За разлика од обичниот заштитник на екранот против сјај, кој е обично мат текстуриран, Celicual Matte Lite има мазна текстура на свиленкаста површина што испорачува оптимална оптичка. Заштитникот на екранот заснован на филмот е лесен за примена цврсто придржување на површината на екранот без заробени џебови на воздухот.

Други карактеристики

Најдобри понуди