.

.

Електрода за заварување на не'рѓосувачки челик за заварување 10 парчиња A102 304 не'рѓосувачки челик аргон лак за заварување 2,5мм 3,2мм

Електрода за заварување на не'рѓосувачки челик за заварување 10 парчиња A102 304 не'рѓосувачки челик аргон лак за заварување 2,5мм 3,2мм

DEN 512.32

Количина на стоки
Тековен

Добра простителност и добра отпорност на корозија Карактеристики на ниска тенденција на распрскувач. Направено од не'рѓосувачки челик, кој е отпорен на 'рѓа и корозија. Широка примена : Се користи за заварување отпорен на корозија 0cr19ni9 и 0cr19ni11ti, 201,202,301,302,304 структура на не'рѓосувачки челик отпорна на корозија, работна температура под 300. Добра простителност и добра отпорност на корозија. Карактеристики на ниска тенденција на распрскувач. Направено од не'рѓосувачки челик, кој е отпорен на 'рѓа и корозија. Широка примена : Се користи за заварување отпорен на корозија 0cr19ni9 и 0cr19ni11ti, 201,202,301,302,304 структура на не'рѓосувачки челик отпорна на корозија, работна температура под 300. Погоден за заварување или површина за заварување легура со голема јачина, добра простителност и добра отпорност на корозија. Должина од типот .2мм Должина на типот : 35смстандард : GB / T983 E308-16 AWS A5.

Други карактеристики

Најдобри понуди