.

.

Алиби облак наспроти 4MP Starlight Vandal-отпорна фиксна мини-купола IP камера со вграден MIC SKU AC-VS-NC114FA

Алиби облак наспроти 4MP Starlight Vandal-отпорна фиксна мини-купола IP камера со вграден MIC SKU AC-VS-NC114FA

DEN 0.33

Количина на стоки
Тековен

? Резолуција на фотоапаратот : 3072 x 2048 пиксели со стапка на освежување од 20 рамки во секунда (FPS) Исто така, вклучува аудио карактеристики со вграден микрофон, влез на сензори, излез на аларм и порта за аудио/надвор. ? Камерата има автоматска контрола на добивка (AGC) со црно -бел (B/W) луксуз од 0,0 кога е вклучен инфрацрвениот (IR) режим, а луксуз во боја од 0,05. Пребројувањето на мегапикселот е 4,0, а опсегот на низата IR е 50 стапки. ? Камерата е способна да произведува слики во боја и користи функција ICR за автоматско префрлување на ден/ноќ. Функцијата за дигитално намалување на бучавата (DNR) вклучува 2 D и 3 D DNR за да се намали бучавата на сликата. Големината на сликата е 1/2,8 инчи и користи прогресивно скенирање CMOS Type Imager. ? Производот доаѓа во бела боја и е погоден за употреба на отворено, со опсег на работна температура од -40 ° до 131 ° F и оперативен опсег на влажност од 0% до 90%.

Други карактеристики

Најдобри понуди