.

.

X-gree 6inch dia Round Round Abrasive Sharking Falling Sandpaper Disc 80 Grit 20pcs (6 Pulgadas de Diámetro Redondo Lijado Abrasivo seco deso de papel de lija de flocado 80 Grano 20 piezas

X-gree 6inch dia Round Round Abrasive Sharking Falling Sandpaper Disc 80 Grit 20pcs (6 Pulgadas de Diámetro Redondo Lijado Abrasivo

DEN 2.67

Количина на стоки
Тековен

Главен материјал : абразивна крпа; Содржина на пакетот : 20 парчиња x шкурка за пескарење Име на производот : шкурка за пескарење диск; Тежина : 259g. Грануларност : 80. Главна боја : Бела (директор на боја : Блан-О. Дијаметар : 6 "(Диметтро : 6 ''. Главен материјал : абразивна ткаенина; Содржина на пакет : 20 парчиња x Шандри за пескање. Грануларност : 80. Главна боја : Бела (директор во боја : Блан-О. Дијаметар : 6 “(Диметтро : 6 ''. нема да се заобиколи во хартијата со песок, бидејќи сувото пескарење хартија е многу мали дупки за остатоци, мелење на остатоци од времето по малите дупки со тресење, обична шкурка нема, кога ќе се полира долго време, шкурка ќе во остатоците полираната, тогаш тие го губат ефектот на мелење. -Статичка, добра флексибилност, голема отпорност на абење. Употреба на висококвалитетни суви материјали за мелење, остри и издржливи. Произвесно се користи во вештачки камен, мебел и производи од дрво, метали, автомобили, коло, плоча, брод, лим, дрво, површинска облога , стаклена влакна плоча, компјутерски обвивки и други многу производи на 'рѓа, израмнување, полирање, огледало и така натаму.

Други карактеристики

Најдобри понуди