.

.

Devprayag чисто миротено масло со стаклена капка пареа дестилирана 2мл

Devprayag чисто миротено масло со стаклена капка пареа дестилирана 2мл

DEN 175.84

Количина на стоки
Тековен

Сите производи што го носат брендот Devprayag претставуваат сливот на чистота и квалитет за да ги испорачаат неизбришаните природни производи што ги заслужувате Количина - 2мл (0,06 мл) Тип на контејнер - високо квалитетно килибарско стакло шише. Метод на екстракција : Дестилација на пареа Ботаничко име -комифора мира, чиста, природна, неразредена, есенцијално масло од терапевтско одделение, без алкохол, растворувач без растворувач, веган, без суровост. Шишињата од 2мл се исполнети со рака на нашите стручни техничари во лабораторија, со што може да не бидат запечатени. Забележете дека како што не се достапни шишиња со есенцијални масла со ширина од 2 мл, ние испорачуваме 2мл во шишиња од 5 мл. Значи, шише од 2 мл се чини дека е помалку од половина исполнето. Добро се меша со лаванда, еукалиптус или јасмин. Како да се користи : Не нанесувајте директно на кожата, секогаш разредувајте со масло од носач. 1% за дневна нега на лицето, 5-6 капки во масло од носач од 30 ml. 2% за дневна нега на телото, 10-12 капки во масло од носач од 30 ml. 3-5% за акутна нега, 15-30 капки во масло од носач од 30 ml.

Други карактеристики

Најдобри понуди