.

.

IFROO USB Микрофон, Компјутерски Кондензатор Микрофон За Стриминг/Подкастинг/Игри/Снимање, Излез На Слушалки И Контрола На Јачината На Звукот, Приклучок&засилувач;Игр?

IFROO USB Микрофон, Компјутерски Кондензатор Микрофон За Стриминг/Подкастинг/Игри/Снимање, Излез На Слушалки И Контрола На Јачината На

DEN 511.84

Количина на стоки
Тековен

●Кардиоиден Пикап За Насочување ● микрофонот на кондензаторот може точно да го фати вашиот глас и со намалување на околниот шум може да обезбеди МИКРОФОНОТ да испушта јасен звук. Одлично за Стриминг, Снимање, Подкастинг, Игри, Конференции, Разговор, Учење, Зумирање, Скајп, Видео На Јутјуб итн. ①Приклучете И Репродуцирајте Ја Портата USB, нема потреба да инсталирате дополнителни драјвери, само приклучете ја и користете ја. Може да се користи веднаш НА MAC, КОМПЈУТЕР и Лаптоп. ●Излез на слушалки со функција за излез на стерео слушалки од 3,5 мм, може да следи без одлагање и да ви овозможи појасно да го слушнете вашиот глас. Забелешка : приклучокот за слушалки има само функција на излез на звук. Кога го користите мониторот, поддржани се и само 3-полни СЛУШАЛКИ ЗА ТРС. ●Самоприлагодување на јачината на звукот ● со копче за прилагодување на јачината на звукот НА МИКРОФОНОТ, погодно е да се прилагоди јачината на звукот. Не треба да користите професионален софтвер за да добиете подобар звук, само свртете го копчето. Ова значи дека МИКРОФОНОТ има поголема чувствителност, а опсегот на пикап може да достигне 1,5 метри.

Други карактеристики

Најдобри понуди