.

.

Светиот Камен Hs110d FPV RC Беспилотно Летало СО 1080p HD Камера Видео Во Живо 120 Широк Агол WiFi Квадкоптер Со Сензор За Гравитација, Гласовна Контрола, Контрола На Гестови, Др

Светиот Камен Hs110d FPV RC Беспилотно Летало СО 1080p HD Камера Видео Во Живо 120 Широк Агол WiFi Квадкоптер Со Сензор За Гравитација,

DEN 3.33

Количина на стоки
Тековен

1080p FOV 120° HD Fpv Камера : можете да снимате незаборавни моменти со изобличување и да гледате слики на вашиот телефон од објективот со широк ангел Апликацијата ви овозможува дополнително да ја проширите вашата креативност и лесно да ја споделите на социјалните мрежи. Држење на надморска височина : кога ќе се фокусирате на снимање слики, може да ги тргнете рацете од џојстикот, а дронот сепак да се суспендира во воздух со заклучена надморска височина. Совршен дрон за почетници, деца, стартери или почетници за да имаат лесно и стабилно искуство со летот. Режим без глава : пилотот ќе се чувствува полесно да се контролира, особено кога дронот е надвор од видното поле, под режим без глава додека ориентацијата на дронот е во однос на пилотот. Дронот е опремен И СО 3Д превртувања за да ви го разубави денот. Мобилна Контрола : преку АПЛИКАЦИЈАТА, може да се активираат повеќе функции, Гласовна Контрола, Контрола На Гестови, Контрола на Летот На Траекторијата и Контрола на Сензорот за Гравитација.

Други карактеристики

Најдобри понуди