.

.

Две Тегли За Паста За Шеќер + Додатоци За Шеќер-Пинцета , Ракавици, Раствор Против Вродување

Две Тегли За Паста За Шеќер + Додатоци За Шеќер-Пинцета , Ракавици, Раствор Против Вродување

DEN 2.67

Количина на стоки
Тековен

Лесен За Употреба Дома Нема Потреба Од Грејач За Депилација-Може да се користи Со Микробранова печка. Доверлив бренд-Шеќер ЊУЈОРК Е Америка Големи Шекерирање Салон Мрежа. Целосен Прирачник "Како Да" е достапен на веб-страницата. БРОДОВИ ИСТИОТ ДЕН!. Шеќерот користи само природни состојки. Препаратот е 100% природен, содржи само вода и шеќер, без хемикалии, мириси или боење. Тој е хипоалергичен, не предизвикува иритација на кожата. Толку е природно што човек со слатки заби може дури и да го јаде! Депилацијата е направена од смоли и често токсични хемикалии. Овие состојки често се иритирачки, ако не и токсични за кожата. Меката Паста За Шеќер е одлична за нејасни влакна на телото, влакна на лицето, раце, потколеници и коса што не биле избричени порано. Мека паста може да се користи со Ленти, Апликатор За Шеќер, Шпатула. Мека паста за шеќер ја користат и професионалци за да ја измешаат во други оценки на шеќер за техника на брзо шеќерирање. Одлично за понапредни шеќери и професионалци. Поискусните корисници можат да постигнат подобри резултати со користење на поголеми парчиња средна паста и работа со нив преку поголеми области на телото.

Други карактеристики

Најдобри понуди