.

.

32gb Турбо Брзина MicroSDHC Мемориска Картичка ЗА LG UN430 UX265. Мемориската Картичка Со голема Брзина Доаѓа со бесплатни SD И USB Адаптери. Доживотна Гаранција.

32gb Турбо Брзина MicroSDHC Мемориска Картичка ЗА LG UN430 UX265. Мемориската Картичка Со голема Брзина Доаѓа со бесплатни SD И USB Адаптери.

DEN 2.67

Количина на стоки
Тековен

Вграден Код За Корекција На Грешки (ECC) за откривање и исправување на грешките во преносот Чип Стап Картичка 16 МК 16г Класа 6 огромен паметен телефон. Доживотна Гаранција. "3g и 4g технологија значи дека мобилните телефони сега можат да пренесуваат податоци безжично побрзо од кога било. Ова значи дека се можни нови апликации, вклучувајќи дигитално снимање видео, камери, репродукција на видео, мп3 музика, игри, personal сметки и дневници, е-пошта и снимање глас. Откако ќе бидат достапни само на персоналните компјутери, овие моќни мултимедијални функции сега се поддржани и на мобилните телефони. Ова ги прави тимовите microsdhc мемориски картички со нивните високи стапки на пренос совршен натпревар за видео и фотографија со висока резолуција на мобилни телефони. Мемориските картички на ТИМОТ micro SDHC се засноваат на оригинална флеш меморија на производителот и се фабрикуваат со помош на напреден процес кој обезбедува брзи стапки на пренос на податоци, како и компактна големина. Ова значи дека е совршено за новата генерација мобилни телефони, 3g мобилни телефони и Pda кои нудат висококвалитетна мултимедијална репродукција. Сѐ од дигитални фотографии, видеа, mp3 музика, игри, мапи и мултимедијални клипови може да се спакува во оваа мала картичка со големина на ноктот. ● Целосно компатибилен Со Стандардите SD 2.

Други карактеристики

Најдобри понуди