.

.

Уметноста На Пандафли Обезбедува 150 Комплет Моливи Во Боја, Со Книга За Боење За Возрасни, Книга Со Скици Во 3 Бои, Графит, Моливи Од Јаглен За Цртање Скицирање Засенч

Уметноста На Пандафли Обезбедува 150 Комплет Моливи Во Боја, Со Книга За Боење За Возрасни, Книга Со Скици Во 3 Бои, Графит, Моливи Од

DEN 431.52

Количина на стоки
Тековен

ПРОФЕСИОНАЛЕН И КОМПЛЕТЕН СЕТ ЗА ЦРТАЊЕ СКИЦИ : Сетот За Уметнички Моливи Од 150 Пакувања Вклучува Премиум Моливи За Живописно Боење Од 120 Пакувања, 12 Моливи за Скицирање(5 H 4 H 3 H 2 H HB B 2 B 3 B 4 B 5 B 6 B 8 B), 3 Моливи Со Црн Јаглен(Мек, Среден, Тврд),3 Моливи Со Бел Јаглен(Мек, Среден, Тврд), Секој молив е означен со име на боја, Совршен За засенчување, мешање, СЛОЕВИ, ЦРТАЊЕ, СКИЦИРАЊЕ И Боење Книги за возрасни ДОПОЛНИТЕЛЕН КОМПЛЕТ ЗА СКИЦИРАЊЕ НА ЦРТАЊЕ : Заедно со 1 Бело Пенкало За Гел, 1 Маркер Пенкало, 1 Винил Гума За Бришење, 1 Покажувач На Молив За Шкурка, 1 Продолжувач На Молив, 3 Трупци За Мешање Хартија, 1 Патна Кутија, 1 Острилка За Моливи, сите основи за цртање поставени во пренослива кутија за патент за да се обезбедат сите алатки за цртање при организирано и лесно носење. Сите основни алатки за цртање ви овозможуваат да започнете со создавање во секое време. 3-БОЈА СКИЦА т пауза лесно, мешавина бои моливи совршен за слоевитост, засенчување, и сенки, одлично за боја лежење, создаде живописни портрети, пејзажи, и апстрактна уметност, кои се чини дека се појавуваат надвор од страницата со нашите масло-базирани басвуд обоени моливи. ПРЕНОСНИ ГОЛЕМИНА И ПРЕФЕКТ ПОДАРОК : уметнички материјали скицирање обоени моливи поставени со пренослив патент случај кој е пренослив за вас да се направи цртање насекаде и во секое време. работите за цртање доаѓаат со пренослива кутија за патување, сите уметнички алатки и додатоци се организирани и заштитени многу добро во случајот за патување, овој комплет моливи за засенчување на цртежот е најдобриот подарок за напреден уметник, возрасни, тинејџери, почетници, деца, студенти по уметност, хобисти, стартер, момчиња, девојчиња.

Други карактеристики

Најдобри понуди