.

.

АМОСТИНГ Боја Појавување Мозаик Штипка Рано Учење Едукативни Играчки За Момчиња И Девојчиња

АМОСТИНГ Боја Појавување Мозаик Штипка Рано Учење Едукативни Играчки За Момчиња И Девојчиња

DEN 271.84

Количина на стоки
Тековен

ИМЕ : Амостинг Копче Уметност Боја Појавување Мозаик Штипка Материјал : висококвалитетна абс пластика. Големина : 12 х 12 х 12,2 инчи. 10 слики : 9,6 х 9,6 во/24,3 х24, 3 см. Вклучува : 46 шарени Копчиња; 10 слики;1 фиока за складирање. 46 Копчиња и 10 Слики За Часови Уметничка Забава. Развива координација рака-око и фини моторни вештини. Ја поттикнува креативноста на детето. Светлата боја може да ја рефлексира површината на сликата. Интересна текстура може да предизвика бебе љубопитни. Научете да ја препознавате и класификацијата на бебето форма и боја. Практичната фиока за складирање ги држи сите парчиња. ●Креативно Време За Играње Започнете Со совпаѓање И кршење на ноктите од печурки со илустрираните картички со шема за да ја завршите сликата, а потоа преминете на создавање сопствени уникатни дизајни само со користење на штипката! Дозволете им на вашите деца да имаат време за имагинација. ●Едукативен Плејсет Ја Развива фината моторика на вашите деца, умешноста на рацете, препознавањето на боите, уметничките сетила, имагинацијата и раното моделирање, способноста за секвенционирање. ●Лесно Чистење Q Доаѓа со послужавник за складирање во овој комплет за играчки, лесен за чување на сите копчиња и картички кога ќе завршите со играта. €Висок Квалитет И Безбедно●Овој Мозаичен комплет е изработен од врвен квалитет и безбеден материјал, во согласност Со американскиот стандард за играчки.

Други карактеристики

Најдобри понуди