.

.

753 1080p Веб Камера Со Микрофон, HD Веб Камера За Компјутери Компјутер Лаптоп Десктоп, АВТОМАТСКИ ФОКУС USB Приклучок И Игра Камера, За Конференции Во Живо Студија Видео ?

753 1080p Веб Камера Со Микрофон, HD Веб Камера За Компјутери Компјутер Лаптоп Десктоп, АВТОМАТСКИ ФОКУС USB Приклучок И Игра Камера,

DEN 0.33

Количина на стоки
Тековен

€Висока резолуција●сензор за Камера Со Висока Резолуција со максимална резолуција од 2592 x 1944 година, стаклена леќа под висок притисок, со функција за автоматско фокусирање ●Камера со Микрофон ● Инсталирајте преден микрофон со високи перформанси, дури и без надворешен микрофон, можете да ја користите веб-камерата за снимање видео и повици. ●Прилагодлив Агол Q лесно може рачно да ги прилагоди аглите нагоре, надолу, лево и десно, да поддржува агли од 25° нагоре и надолу и ротација од 360° од лево кон десно. ●Лизгачки Дизајн●лизгачки дизајн на заштитна обвивка, лесен за употреба, така што нашата безбедност е подобро заштитена. ●Лесен и Пренослив, Мала големина, лесен за носење и складирање, удобен за употреба и со добри перформанси. Упатство За Употреба. Спецификација : Тип На Ставка : Модел На Компјутерска Камера : С2 Материјал : АБС Боја : Црна ЕФЛ : Прибл. 2,85 мм / 0,1 Во Видното Поле : 77° Инфрацрвено : 650 ° 10nm DSP Чип : Нема Формат На Видео На возачот : MJPEG, Yuy2 Фотосензитивен Чип : ЗА CMOS 1/4nm Големина На Пиксели : 1,4 € x 1,4wm Минимално Осветлување : 0,1 Lx На F12 Објектив : Висококвалитетна Шестслојна Структура На Стаклени леќи : 4p + Ir Формат На Поддршка : брзина на интерфејс јув / мјпг : 480мб/С Автоматско избалансирано бело, АВТОМАТСКА КОРЕКЦИЈА НА бојата МАКСИМАЛНА РЕЗОЛУЦИЈА и Стапка на Рамка : 2592 х 1944 (30ПС) ДРУГИ Изборни Резолуции : 640 Х 480 (30фпс)/ 800 х 600 (30фпс)/ 1280 Х 720 (30фпс)/ 1280 х 960 (30фпс)/ 1920 Х 1080 (30fps) / 1600 X 1200 (30ps) должина на кабелот : прибл.

Други карактеристики

Item Type:
  Computer Camera
Model:
S2
Material:
ABS
Colour:
Black
EFL:
Approx. 2.85mm / 0.1in
Field of View:
77°
Infrared:
650±10nm
DSP Chip:
No driver
Video Format:
MJPEG, YUY2
Photosensitive Chip:
For CMOS 1/4in
Pixel Size:
1.4µm x 1.4µm
Minimum Illumination:
0.1Lx at F12
Lens:
High-quality six-layer glass lens
Lens Structure:
4P + IR
Support Format:
YUV / MJPG
Interface Speed:
480mb/s
Automatic white balanced, automatic color correction :
Maximum Resolution And Frame Rate:
2592 x 1944 (30ps)
Other Optional Resolutions:
640 x 480 (30fps)/ 800 x 600 (30fps)/
1280 x 720 (30fps)/ 1280 x 960 (30fps)/ :
1920 x 1080 (30fps) / 1600 x 1200 (30ps) :
Cable Length:
Approx. 158cm / 62.2in
Operating System Requirements:
For Windows XP / VISTA / Win7 / Win8 / Win10 /Linux /OS X/ Android
Package List:
1 x Camera  :
1 x Wipe Cloth :
1 x User Manual  :

Најдобри понуди