.

.

15мл Транспарентна Контрола Спирала Стакло Примерок Шише За Хемиски Реагенс Шише, Експеримент шише, Шише Пилула И Течно Шише,Пакет од 8.

15мл Транспарентна Контрола Спирала Стакло Примерок Шише За Хемиски Реагенс Шише, Експеримент шише, Шише Пилула И Течно Шише,Пакет од 8.

DEN 111.36

Количина на стоки
Тековен

Материјал : Изработен од боросиликатно стакло, тврд, издржлив и еднократно Практично и практично : пакување разни предмети, проѕирни шишиња лесно се разликуваат обоени предмети. Лесен за чување : лесен за носење и многу погоден за патување. Пакување : многу безбедно и сигурно. Широко користен : погоден за шишиња со лекови, козметички шишиња, шишиња со реагенси, биомедицински шишиња, хемиски шишиња и лабораториски шишиња. ●Спецификација : дијаметар На Шишето : 22мм висина на Шишето : 70мм (без капак) капацитет на Шишето : 15мл калибар на устата на шишето : внатрешен дијаметар 11мм надворешен дијаметар 17мм дебелина на ѕидот на шишето : 1,1 мм материјал за Шише : Материјал За Покривање На Боросиликатно стакло : пп (полипропилен) материјал за Заптивка : јп (полиетилен) тежина на шишето : околу 14 грама пакување : Термопластично запечатување + Процес на Производство на картон : контролна боја на шишето : транспарентна Боја На Капакот : вклучен е црн пакет : 8 Парчиња х 15мл проѕирно шише со црно капаче.

Други карактеристики

Најдобри понуди