.

.

MEMZI PRO 16gb Класа 10 90MB/s Микро Sdhc Мемориска Картичка СО SD Адаптер за elePhone P9000, P20, S7, Z1, C1MAX, P9000 Edge, P9000 Lite, P8000, M3, M2, S3, Vowney Lite, R9, C1X, S1 Мобилни Телефони

MEMZI PRO 16gb Класа 10 90MB/s Микро Sdhc Мемориска Картичка СО SD Адаптер за elePhone P9000, P20, S7, Z1, C1MAX, P9000 Edge, P9000

DEN 2.00

Количина на стоки
Тековен

Со Чипсет Од Класа 10 и брзи брзини на пренос на податоци до 90 MB/s* додека се среќавате UHS-I / UHS-1 (ултра Голема Брзина 1) спецификација од класа 1 - Memzi Pro мемориските картички се идеални за снимање слики со висока резолуција и обезбедуваат непречено снимање видео и репродукција дури и При Full HD (1920 X 1080 P) Чувајте повеќе апликации, слики, музика, игри и видео од кога било досега. Работи брилијантно со најновите Паметни Телефони, Фаблети, Таблет Компјутери, Дигитални Фотоапарати и HD Камери. Вклучен Адаптер SDHC. Мемзи Про микро сд мемориските картички се достапни во капацитети ОД 16gb, 32 GB, 64 GB или 128gb. Испорачано Во Запечатено Зелено Пакување и поддржано со 5-годишна гаранција За размена На Мемзи. Memzi Pro micro sd мемориските картички се идеални за употреба со сите Паметни Телефони, таблет КОМПЈУТЕРИ, Дигитални Фотоапарати, HD Камери и сите Други Дигитални Уреди кои можат да користат Микро Sdhc Мемориски Картички. Со класа 10 uhs-I / UHS-1 спецификација и до 90mb / s* брзини на пренос тие се дизајнирани да се користат таму каде што брзите мемориски картички се клучни, снимајќи Слики со Висока Резолуција и Целосно HD видео додека обезбедуваат непречена репродукција на видео без никакво заостанување или испуштени рамки. Идеално ако ви треба мемориска картичка Со Високи Перформанси за Вашиот Паметен Телефон, Фаблет или Таблет КОМПЈУТЕР.

Други карактеристики

Најдобри понуди