.

.

MEMZI PRO 128gb Класа 10 80MB/s Микро SDXC Мемориска Картичка Со Sd Адаптер И Микро USB Читач За Samsung Galaxy J7 Star, J7 V, J7 Refine, J7 Perx Или J7 Prime Мобилни Телефони

MEMZI PRO 128gb Класа 10 80MB/s Микро SDXC Мемориска Картичка Со Sd Адаптер И Микро USB Читач За Samsung Galaxy J7 Star, J7 V, J7 Refine, J7

DEN 801.60

Количина на стоки
Тековен

Со Чипсет Од Класа 10 и брзи брзини на пренос на податоци до 80 MB/s* додека се среќавате UHS-I / UHS-1 (ултра Голема Брзина 1) спецификација од класа 1 - Мемзи Про мемориските картички Се идеални за снимање слики со висока резолуција и обезбедуваат непречено снимање и репродукција на видео дури И При Full HD (1920 X 1080 P) Чувајте повеќе апликации, слики, музика, игри и видео од кога било досега. Работи брилијантно со најновите Паметни Телефони, Фаблети, Таблет Компјутери, Дигитални Фотоапарати и HD Камери. Вклучени Микро USB Читач и SDXC Адаптер. Мемориската Картичка и сд адаптерот се Испорачуваат во Запечатено Зелено Пакување и се поддржани со 5-годишна гаранција За размена На Мемзи. USB Читач Во Малопродажно Пакување и поддржан од 2-годишна гаранција. Мемзи Про микро сд мемориските картички се достапни ВО 8gb, 16gb, 32 GB, 64 GB или 128gb капацитети. Компатибилен со следните J7 perx модели : SM-J727 PZKASPR, SM-J727 PZKABST, SM-J727 PZKAVMU, SPHJ727 ABB, SPHJ727 AVB. Компатибилен со следните J7 Prime модели : SM-J727 TZDATMK, SM-J727 TZDATMO, SM-G610, SM-G610 F, SM-G610 F/DS, SM-G610 F/DS, SM-G610 M, SM-G610 M/DS, SM-610 Y/DS. Мемзи Про микро сд мемориските картички се идеални за употреба со Сите Паметни Телефони, ТАБЛЕТ КОМПЈУТЕРИ, Дигитални Фотоапарати, HD Камери и сите Други Дигитални Уреди што можат да користат Микро SDXC Мемориски Картички. Со класа 10 uhs-I / UHS-1 спецификација и до 80mb / s* брзини на пренос тие се дизајнирани да се користат таму каде што брзите мемориски картички се клучни, снимајќи Слики со Висока Резолуција и Целосно HD видео додека обезбедуваат непречена репродукција на видео без никакво заостанување или испуштени рамки. Идеално ако ви треба мемориска картичка Со Високи Перформанси за Вашиот Паметен Телефон, Фаблет или Таблет КОМПЈУТЕР. Значи картичката може да се користи во различни дигитални уреди доаѓа со СД Адаптер Со Целосна Големина во кој можете да ја слотирате вашата микро SDXC картичка, а потоа за возврат адаптерот во други уреди кои имаат слот ЗА SD картичка со целосна големина.

Други карактеристики

Најдобри понуди