.

.

Авто Директор Аи Веб Камера, Целосна HD 1080p Веб Камера Интелигентни Следење За Онлајн Образование

Авто Директор Аи Веб Камера, Целосна HD 1080p Веб Камера Интелигентни Следење За Онлајн Образование

DEN 1.33

Количина на стоки
Тековен

Опремени Со Контролен Софтвер : ние ќе обезбедиме контролен софтвер што се користи на страната на компјутерот, овозможувајќи ви да направите основна контрола на вашиот производ, како што е контрола на патеката за движење на главата, изберете или откажете ја целта за следење, рачно притиснете и стп Микрофон За Намалување на бучавата : глас Во Живо, пријатно искуство, вграден микрофон за намалување на бучавата во двојна насока, може да добие пореален звук од сите агли, правејќи го повикот појасен. Моќна Технологија На Алгоритам : Подобро разберете ја вашата интелигентна изложеност, благодарение на моќната технологија на алгоритам, концентрирајте се на портретот на прилагодување и оптимизација на светлината, нема потреба да паничите за најлошото дојдовно светло. Напреден Дизајн На Веб-Мотор : веб-камерата користи напреден веб-мотор, со СЛЕДЕЊЕ НА АИ, интелигентен состав и контрола на гестови. Интерфејсот Тип-Ц се поврзува директно со ВАШИОТ КОМПЈУТЕР или голем екран, приклучете и репродуцирајте во секое време. Во видео конференција, онлајн. Две Оски Без Четкичка Глава На Моторот : Опремена со две оски без четкичка глава на моторот, покрај функцијата за следење за да се обезбеди течна и стабилна камера, само едноставна акција, може веднаш да ужива во приватното време, ефикасно да ги заштити индивидуалните работи. Тип На Точка : Веб Камера : Прибл.0 oz Material : Режим На Напојување Со Композитна Пластика Со Високи Перформанси : USB3, 0, USB2, 0 Power Интерфејс : DC 5 V 1adata Интерфејс За Пренос : Тип CMaximum Видео Резолуција : 1080p, 30 FPS,MJPEG, H264, Поддржани Резолуции : 1920x1080, 1280x720, 960x540, 640x360support стапка на рамка : Mjpeg : 1920x1080 НА [30 24 20 15], 1280x720 на [60 30 24 20 15], 960x540 на [60 30 24 20 15], 640x360 На [60 30 24 20 15]јув : 1920x1080 на 5, 1280x720 на [10 5], 960x540 На [15 10 5], 640 X360 на [30 24 20 15 10 5]h264 : 1920x1080 на [30 24 20 15], 1280 X720 На [60 30 24 20 15], 960x540 на [60 30 24 20 15], 640х360 на [60 30 24 20 15]Опсег На Зумирање : 2Х ДИГИТАЛНО ЗУМФИЛД НА ГЛЕДАЊЕ (дијагонала) : 90°ИНСТАЛАЦИЈА НА ДРЖАЧОТ : Не одвојливконтролиран Опсег На Ротација (Оска За Превод + оска на наклон) : ТАВА : + 150°; наклон : ● 45° опсег На Структурен дизајн (оска за превод + оска на склон) : тава : + 90° максимална брзина на контрола : 120°/вградена Гласовна Фреквенција : ДВОЕН Сештонасочен МИКРОФОН СО Интерфејс за намалување на бучаватаинтерфејс (ДРУГО) : unc 1/4-20 Индикатор За Интерфејс На Навртки : 1.

Други карактеристики

Најдобри понуди