.

.

Waterdrop WD-FC-01 NSF Сертифициран 320-Галон Подолг Филтер Живот Филтер За Вода тапа &засилувач; Водопад 5-Фаза Нерѓосувачки Челик Countertop Филтер Систем

Waterdrop WD-FC-01 NSF Сертифициран 320-Галон Подолг Филтер Живот Филтер За Вода тапа &засилувач; Водопад 5-Фаза Нерѓосувачки

DEN 1.00

Количина на стоки
Тековен

Подобро Здравје : ослободете се од нечистотиите од вода од чешма како седименти, тешки метали, флуор, колоид и до 99% хлор со овој прецизен систем за филтрирање во 5 фази Исто така, додава корисни материјали како калиум, магнезиум и калциум, така што не може да ја намали вредноста НА ТДС. За да го намалите ТДС, ве молиме одете На Системот Waterdrop RO. Подобрен Дизајн : надградениот дизајн на СИСТЕМОТ за филтрирање на вода WD-CTF-02 ви нуди уникатно корисничко искуство. Сега добивате филтрирана вода и вода од чешма директно од една славина. Уживајте во поголема погодност и избегнувајте проблеми со истекување поврзани со повеќе славини. Повеќеслојна Употреба : разновидниот дизајн обезбедува удобна инсталација и употреба, без разлика дали го ставате Во Вашитеv, станови за изнајмување или домови. Не се потребни дупки, и ќе може да се инсталира без ангажирање на водоводџија. Подолг Животен Век : Очекувајте до 12 месеци перформанси на филтрација или 8.000 литри филтрирана вода, во зависност од условите на општинската вода. Продолжениот капацитет на филтерот обезбедува и до 1,6 литри секоја минута. Едноставна, Самостојна Инсталација : Секој додаток потребен за беспрекорна инсталација доаѓа во кутијата. Системот за филтрирање на вода на тапа е дизајниран да биде компатибилен со повеќето кујнски славини и славини. Функцијата за пресврт на прекинувачот ви овозможува да изберете помеѓу чешма и филтрирана вода во секунда.

Други карактеристики

Најдобри понуди