.

.

Nike Dri-Fit Black/White DM8186-010 Big Kid Boys Boysthatber Shorts

Nike Dri-Fit Black/White DM8186-010 Big Kid Boys Boysthatber Shorts

DEN 1.67

Количина на стоки
Тековен

100% полиестер Затворање на влечење. Стандардно вклопување за опуштено, лесно чувство на еластична лента за половината со џебови за рака на раката над должината на коленото 100% Полиестерска машина за миење на полиестер. Голем, смел стил на кошарка. Сакате шорцеви што ќе останат во чекор со вашите крстосувачи и џемпери за чекори? Шорцевите на Најк Дри-фит ви овозможуваат да го направите сето тоа на теренот без да влезете на вашиот пат. Овој лесен, лабав стил се напојува со технологија за весело пот, така што сите можете да излезете со доверба. Придобивките DRI-FIT технологијата ви помага да бидете суви и удобни. Плетена ткаенина се чувствува мека и лесна. Страничните џебови држат мали предмети.

Други карактеристики

Најдобри понуди