.

.

Bettomshin Shaft спојување од 17 mm до 17mm Bore L65x45d Флексибилен спојник спој за серво зачекорен мотор

Bettomshin Shaft спојување од 17 mm до 17mm Bore L65x45d Флексибилен спојник спој за серво зачекорен мотор

DEN 351.84

Количина на стоки
Тековен

【Димензија】 - Употреба на вратило : 17мм до 17мм/0,67 "до 0,67"; вкупна големина : 45x65mm/1,77 "x2 【Материјал】 -Спојувањето е направено од алуминиумска легура, површината се оксидира, а типот isquincunx. 【Материјал】 -Спојувањето е направено од алуминиумска легура, површината се оксидира, а типот isquincunx. 【Карактеристики】- Конекторот е отпорен на абење, висока цврстина, добра реакција, супер еластична вртежен момент може да апсорбира вибрации, погоден за голем пренос на вртежен момент. 【Функција】 -Флексибилниот вртежен момент на спојниците го пренесува вртежниот момент додека ги потиснува вибрациите на системот и се прилагодуваат на погрешно поставување за да ги заштитат другите компоненти од оштетување. Спроведување на спојките на вратилото Беттомшин : Бренд : Беттомшиншафт Употреба : 17мм до 17мм/0,67 "до 0,67" Вкупна големина : 45x65mm/1.56" (d*l) Материјал : Алуминиум легура на легура : Сребрена тон -тон Опис : 1. Флексибилноста на Флексибилноста на Спојувањето може да го елиминира стресот помеѓу моторот и компонентите на погонот, а спојувањето може да се расклопи одделно и да се користи во комбинација. Едно парче метално пролетно спојување, што се користи за мала врска со вртежен момент на вртежен момент, апсорбира паралелизам, аголна девијација и клиренс на крајот на вратилото Преку пролетно дејство.

Други карактеристики

Најдобри понуди