.

.

Hobbyzone Sport Cub S 2 RC Airplane BNF Basic со безбеден, HBZ44500, сино и бело

Hobbyzone Sport Cub S 2 RC Airplane BNF Basic со безбеден, HBZ44500, сино и бело

DEN 0.33

Количина на стоки
Тековен

Компактен, електричен авион RC авион со безбедна технологија е совршен како тренерски авион за почетници и забава и за експерти Почетник, средно и искусни режими обезбедуваат прогресивна контрола и ви овозможуваат да научите да летате со RC со свое темпо. Режимот за обновување на паника веднаш ве враќа на стабилна надморска височина на допир на активирањето на предавателот во кој било режим. Карактеристиката на телеметрија пренесува податоци како нивото на напон на батеријата до телеметрија, предавател (продаден одделно) за да можете лесно да видите кога напојувањето станува ниско. Бара (продадено одделно) : 2. 4 GHz DSMX Spektrum Radio System 150m Ah 3. 7 V USB полнач за батерии на липо. Спан на крилјата : 24,3 инчи (616 милиметри). Должина : 16,3 инчи (414,5 милиметри). Тежина на летање : 2,0 унци (57 грама). Опрема за слетување : Фиксна главна со управувачко тркало за опашка. Овозможено телеметрија : Да! Доаѓа опремено за испраќање на витални податоци, како што е нивото на напон на батеријата на летот, до компатибилен предавател (продаден одделно) за да можете да го водите вашиот авион дома кога напојувањето ќе започне да се намалува. Трансмитер : 6+ канал Spektrum DSMX/DSM2 компатибилен предавател. Батерија : 1 S 3,7 V 150–200m Ah липо батерија со ултра-микро конектор. Полнач : Компатибилен полнач за батерии за липо. Компактен и лесен. Едноставно лансирање на рака за лесно полетување. Новата способност за телеметрија испраќа витални податоци, како што е напонот на батеријата на летот, до кој било предавател компатибилен со телеметрија (продаден одделно) за да можете лесно да видите кога напојувањето се намалува. Hobbyzone Sport Cub S 2 BNF Basic RC авион. Трансмитер : 6+ канал Spektrum DSMX/DSM2 компатибилен предавател. Батерија : 1 S 3,7 V 150–200m Ah липо батерија со ултра-микро конектор. Полнач : Компатибилен полнач за батерии за липо. Плови сет : EFLUA1190 (продадено одделно). LIPO батерија 150m Ah 1 S 3.7 V 25 C : EFLB1501 S25. Prop and Spinner : HBZ4401. Сет за опрема за слетување : HBZ4406. Сет на крилја : HBZ4420. Hobbyzone Sport Cub S V2 BNF Основен RC авион со безбедна технологија. Hobbyzone Sport Cub S V2 BNF Основен RC авион со безбедна технологија. Hobbyzone Sport Cub S 2 се заснова на еден од најпопуларните авиони за тренери RC RC некогаш дизајниран за учење да лета со радио контролирани авиони-легендарниот спортски спор Модел што може да се прелета во дворовите, парковите, фудбалските полиња, фудбалските полиња и другите соодветни простори каде што поголемите модели обично не можат да бидат проследени успешно од пилотите за прв пат.

Други карактеристики

Најдобри понуди