.

.

1/2 -20 х 4-1/2 Завртки За Завртки Со Шестоаголна Глава, Нерѓосувачки Челик 18-8 Делумно Навој, Фина Нишка, Големина На Конец: 1/2 Инчи, Должина На Завртката: 4-1/2 Инчи

1/2 -20 х 4-1/2 Завртки За Завртки Со Шестоаголна Глава, Нерѓосувачки Челик 18-8 Делумно Навој, Фина Нишка, Големина На Конец:

DEN 159.84

Количина на стоки
Тековен

Дијаметар-Теренот На Конецот : 1/2 " - 20 / Должина Од Под Главата : 4-1/2 Инчи Фина Нишка / Делумно Навој. 18-8 шестоаголни завртки од нерѓосувачки челик нудат заштита од временски услови и корозивни средини. Отпорен на ' рѓа во средини со свежа вода, за средини со солена вода користете ја верзијата од нерѓосувачки челик 316. Наречени шестоаголни завртки за капачиња или шестоаголни завртки за капачиња. Шестоаголните завртки за капачиња честопати погрешно се нарекуваат шестоаголни завртки, иако главната разлика е во тоа што шестоаголните завртки имаат лице за миење под главата и заоблена точка, а шестоаголната завртка нема лице за миење или заоблени навои. Шестоаголна завртка за капаче е шестстрана завртка со исечена шестоаголна глава и лице за миење на површината на лежиштето. Овие шестоаголни завртки од нерѓосувачки челик исполнуваат специфични толеранции како што е опишано под ASME B18. Шестоаголните завртки за капачиња најчесто се користат во оем апликации каде што се потребни прецизни толеранции.

Други карактеристики

Најдобри понуди