.

.

Линеарна фаза, рачно проток на алуминиумска легура за алуминиумска табела 40x70mm за опрема

Линеарна фаза, рачно проток на алуминиумска легура за алуминиумска табела 40x70mm за опрема

DEN 1.00

Количина на стоки
Тековен

【Квалитетен материјал】 Овој линеарен водич за железница е преку третман на оксидација на површината, лесниот материјал за алуминиумска легура е отпорен на абење и искривен, има голема издржливост за долга употреба Дизајнирана со компактна големина, инсталацијата е удобна и заштеда на време. 【Ефективен мозочен удар】 Овој линеарен фаза активирач е едноставно управуван од ротирачката рачка, мозочниот удар е од 0 до 75мм/ 0 до 3in, карактеристики со стабилно движење, има голема точност и висока ефикасност на работата, суштински дел од линеарното движење. 【Професионален дизајн】 Оваа линеарна шина за слајд за движење е дизајнирана со цврста конструкција, линеарната фаза има одличен капацитет на оптоварување до 10 килограми, обезбедувајќи безбедно и сигурно работење. Донесува поместување на ротација од 2мм (помошна референца) и завртка за фиксирање на М5. 【Широка апликација】 Оваа линеарна шина за слајд овозможува флексибилна примена во машински инженеринг, опрема за автоматизација, одржување на опрема, итн., Погодна за CNC машина, опрема за поставување, опрема за сечење, опрема за прскање, медицинска опрема, опрема за батерија и други полиња за индустриска автоматизација. 【100% Обезбедување на квалитет】 Ние сме многу сигурни во квалитетот на овој линеарен водич за железница и обезбедуваме гаранција или поврат за тоа. Ве молиме, слободно стигнете до нас ако имате какви било прашања во врска со вашата набавка. Ние ќе го решиме вашиот проблем во рок од 24 часа. Бил преку третман на оксидација на површината, лесниот алуминиумски легура материјал е отпорен на абење и искривен искривен. Едноставно управувано од ротирачката рачка, мозочниот удар е од 0 до 75мм, а стабилното движење има голема точност. Овозможува флексибилна и практична примена во машински инженеринг, опрема за автоматизација, одржување на опрема, итн .

Други карактеристики

Item Type:
Linear Stage
Material:
Aluminium Alloy
Sliding Method:
Linear Bearing
Load Weight:
Approx. 10 kg / 22 lb
Rotational Displacement:
A rotation displacement of 2mm (auxiliary reference). 
Stroke Range:
Approx. 0 ~ 75mm / 0 ~ 3in
Scale Mark:
Centre left and right measurement (laser marking).
Fixing Screw:
M5
Sliding Table Size:
Approx. 40 x 70mm / 1.6 x 2.8in
Sliding Table Thread:
M5
Locking Device:
Top Wire
Function:
Provide linear motion.
Applicable Scenarios:
Mechanical engineering, automation equipment, equipment maintenance. 
Package List:
1 x Linear Stage:
Note:
Please avoid using it in a humid and oily environment, which will cause rust and inaccuracy of the linear slide. :

Најдобри понуди