.

.

Мерач на мерење на мерење на мерење на мерачи на мерачи на метална метална метална метална метална метална мета

Мерач на мерење на мерење на мерење на мерачи на мерачи на метална метална метална метална метална метална мета

DEN 0.33

Количина на стоки
Тековен

【Ласерски владетел】 Овој метарен мерач на дебелина на заварувањето на метални листови усвојува повеќе процес на ласерска калибрација отпорна на абење за калибрација, многу густ, а врежаните броеви и букви се лесни за читање За разлика од печатената скала, алатката за дебелина на метал не е лесна за носење. 【Висококвалитетни материјали】 Направени од не'рѓосувачки челик, има анти-карани и антикорозивни својства. Издржлив е, нема да 'рѓа во суво опкружување и лесно е да се чува. Можете да го користите долго време без да го менувате често, компактен и лесен во тежина. 【Јасна скала】 Двоен едностран компас : 0-36 американски стандард. Двостраниот дизајн го олеснува читањето ознаки од сите правци. Можете да ги видите броевите јасно без да се карате. 【Многу употреба】 Овој сет на алатка за мерење на метална дебелина може да се користи за мерење на дебелината на кожата, дебелината на хартијата, дебелината на дрвото, дијаметарот на жицата и дијаметарот на хардверот. Оваа алатка за метални мерачи е добра алатка за луѓето кои пренасочуваат чамци, работилници и сите други проекти, што е исто така најдобрата алатка за работниците кои заваруваат и градат/поправаат прицврстувачи. 【Пакетот вклучува】 Getе добиете тркалезен мерач со двојна еднострана жица, мерач на заварување на дебелина на листот и дополнителна торба што се користи за нивно спакување, што е погодно за носење, можете да го земете да го користите во секое време, што е Погодно и брзо. Практичните алатки, обработката на дрво, хардвер и машинската индустрија можат да бидат широко користени. 【Ласерски владетел】 Овој метарен мерач на дебелина на заварувањето на метални листови усвојува повеќе процес на ласерска калибрација отпорна на абење за калибрација, многу густ, а врежаните броеви и букви се лесни за читање. За разлика од печатената скала, алатката за дебелина на метал не е лесна за носење. 【Висококвалитетни материјали】 Направени од не'рѓосувачки челик, има анти-карани и антикорозивни својства. Издржлив е, нема да 'рѓа во суво опкружување и лесно е да се чува. Можете да го користите долго време без да го менувате често, компактен и лесен во тежина. 【Јасна скала】 Двоен едностран компас : 0-36 американски стандард.

Други карактеристики

Најдобри понуди