.

.

0805 SMD Pure Green - Ultra Bright LED

0805 SMD Pure Green - Ultra Bright LED

DEN 3.00

Количина на стоки
Тековен

0805 SMD Pure Green - Ultra Bright LED (бродови од нас) Големина : 0805 SMD, боја : чиста зелена, сјајност : 500 MCD. Напред напон : 3.2 V, струја : 20m A, бранова должина : 521-527 nm. Агол на гледање : 120 степени, Mount Style : SMD (диода на површинска монтажа), Боја на леќи : Јасна. Супер светли LED диоди, кои се користат за Mods, RC, Adruino, Cars, Ho Scale Model, авиони, камиони, Adafruit Projects, Ноќта на вештерките, Божиќ, компјутер, ултра светлина, итн. не тргнам наопаку со. 2012 година е друго име што СМД е попозната како. Ова ЛЕР се користи во многу од денешната популарна електроника. Ги видовме како се користат како директни замени во електрониката за едноставно да ги променат боите. Тие исто така се користат за сопствени проекти или во производи за масовно производство, исто така. Ние користиме и имаме само LED диоди со највисок квалитет таму.

Други карактеристики

Најдобри понуди