.

.

Рококо Рачно Фалсификувани Месар Нож Месо Нож Сноп Со Коска Викинг Нож Повеќенаменски Хеликоптер Готвач Нож Скара Скара Кампување Пешачење

Рококо Рачно Фалсификувани Месар Нож Месо Нож Сноп Со Коска Викинг Нож Повеќенаменски Хеликоптер Готвач Нож Скара Скара Кампување

DEN 3.33

Количина на стоки
Тековен

Премиум Материјал Пакетот вклучува еден месарски нож и еден нож за коска Цврстиот месарски нож е изработен од извонреден квалитет 5cr15mov високојаглероден челик и достигнува цврстина од 58 HRC. Работи подобро од обичниот нерѓосувачки челик за одржување на остри и издржливи рабови. Рачно полиран раб од 16 степени од секоја страна го прави сечилото ултра остро и ви помага непречено сечење со леснотија. (Поради високата содржина на јаглерод, ве молиме чувајте го ножот чист и сув по употреба за да одолеете на ' рѓа). Повеќенаменски овој професионален нож за месо од 6,3 инчи е класифициран како мултифункционална кујна и нож на отворено. Месарскиот нож добро функционира на многу кујнски задачи како мелење, сечење и сечкање зеленчук, сечење месо, дебонирање на јагнешко месо, сечење стек. Остриот нож, исто така, лесно може да се справи со касапење, риболов, лов, кампување, преживување и активности за СКАРА на отворено. Ножот за преживување викинг е дефинитивно ваш практичен асистент без разлика кога сте внатре или на отворено. Целосна Рачка За Танг дизајнот со целосен танг спречува лесно раскинување на сечилото. Рачниот фалсификуван нож за коска со дупка за прсти е дебел 5мм. Безбедносната дупка ви помага да го држите ножот поцврсто. Рачката од темно сандалово дрво обезбедува отпорност на лизгање, а заоблениот дизајн е одличен за држење на раката. Уникатна Кожна Обвивка ножот за сечкање нож за сечкање месо е опремен со практична Мека кожна Обвивка. Може добро да го заштити сечилото и да ставите појас за лесно носење и пристап кога кампувате на отворено. Со елегантна кутија за подароци, тоа е одличен подарок и изненадување за вашите љубовници, родители, пријатели кои се ентузијасти за готвење.

Други карактеристики

Најдобри понуди