.

.

Баомаин Индуктивен Сензор ЗА Близина PR18-5DC Цилиндричен Тип DC 12-24V 2 Жица NC CE

Баомаин Индуктивен Сензор ЗА Близина PR18-5DC Цилиндричен Тип DC 12-24V 2 Жица NC CE

DEN 121.28

Количина на стоки
Тековен

Тип на жица и моќност : ЕДНОНАСОЧНА струја 2-жичен тип 12-24ВДЦ Сензори страна дијаметар : М18. Растојание на сензори : 5мм.Инсталација : Штит(рамна). Контрола излез : Нормално Затворени. Стандардна цел за сензори : 18 € 18 € 1mm(железо) тековна спецификација : Тековна потрошувачка : Макс. 10ма Фреквенција На Одговор : 500hz Материјал : Месинг (никел обложен) Кабел Стандард/материјал : Стандардна структура За Заштита на кабелот : IP67 одобрување : Ce температура На Животната Средина : -25 до 70 qu, складирање : -30 до 80 quinm_ambien влажност : 35 до 95% RH, складирање : 35 до 95% RH Хистереза( растојание) : Макс. 10% од преостанатиот Напон на растојание за сензори : Макс.

Други карактеристики

Current consumption:
Max. 10mA

Најдобри понуди